Loading... (0%)

Ajakirja Pere ja Kodu detsembri numbri moeseeria on pildistatud Karuse jaamas

07 December 2017

Detsembrikuu Pere ja Kodu on nagu alati, väga sisukas: juttu tehakse nii laste unetrallist kui ka külmetushaigustest. Loomulikult ei puudu numbrist ka moeseeria, mis on seekord pildistatud Karuse jaamas.

Kõmsilt pärit moefotograaf ning Pärnus asuva Pai Stuudio omanik Marjaana Vaher otsib moeseeriate pildistamiseks ainulaadseid paiku – nii ilmus tänavu veebruari Pere ja Kodu ajakirjas galerii, mis oli pildistatud Lihula mõisas. Nüüdseks on kaunite paikade nimistusse lisandunud ka Karuse jaamahoone – sealne moeseeria teemaks oli retro ning enamik riided ja osad aksessuaarid pärinesid erinevate inimeste varamust.

Nägin poes üht tumedat mantlit ja mõtlesin, et: “Ohhoo kui vahva, mul oli lapsena samasugune, aga oot… Laps ei ole ma juba enam ammu, kuigi südames on minus säilinud lapselikkust (enda arvates) just parasjagu. Ja mõtle, kuidas kunagised veidi kohmakad riided on täiustatud kujul endiselt tagasi. Jah muidugi on tõsiasi ka see, et mood käibki tihti ajas tagasi ja kui tänapäeva jõuab on erinevatele toodetele lisanud põnevaid ja uuenduslikke nüansse.”

Ja nii ma siis mõtlesin ja meenutasin, et mis asjad siis veel olid kui mina veel pisike olin – karupüksid! Õudsalt ebamugavad, aga seda küll ei mäleta, et külm oleks õues olnud. Ja nii see idee minu peas küpses kuniks rääkisin sellest lähemalt ka Pere ja Kodu peatoimetajaga, kui vahva oleks kui lasteseerias saaksid ka emad/isad naeratuse suule, just seetõttu, et neil on põhjust meenutada jälle neid hetki, kui ka nemad veel väikesed olid.
Ma väga loodan, et peale minu nii mõnigi mõnusa nostalgilise meenutuse sai.

Valdav osa riietest on kuskilt kellegi ajaloo niiöelda varasalvest ja suur tänu neile selle eest – ehe näide sellest, kuidas ajalugu tänapäeva tuues räägib jälle uue loo, sest iga laps siin ilmas loob ju oma loo.

Aga selleks, et kõik need riideid, patsid ja mänguasjad või suusad mõjuksid ajastutruult tuli leida ka koht, kus oleks interjöör just nagu siis sellele ajale omane ja ma olen tohutult rõõmus, et mul on komme teha screenshotte otse telefonist või arvutist iga kord kui ma midagi huvitavat näen. Karuse Jaama leidsin tegelikult sotsiaalmeediast – oli kunagi kellegi poolt jagatud või kuidagi viisi minu uudistevoogu sattunud. Olin tegelikult esimesest hetkest lummatud – see interjöör on nii ajastutruu kui veel olla saab, seal kiigutasime isegi voodi peal jalgu ja itsitasime koos lastega, sest ega neile tunduvad osad asjad mis meie ajal olid lahedad ikka väga kummalised.

Seega oli see seeria võib-olla ka pisike rännak minu enda lapsepõlve aega, meenutusi millised asjad siis olemas olid ning kuidas sõpradega sai mängitud õues erinevaid mänge ja tuppa üldse minna ei tahtnud. Mina küll naeratasin selle aja, kui ma meenutasin enda vahvaid seikluseid ja mis teeb veel rohkem südame soojaks, et oleme tänase päevani kogu selle seikluste ja mängujanulise pundiga kellega tookord mäest alla lastud sai ja kinda küljest lumepalli salaja näksida siiani väga head sõbrad.

Fotograaf: Marjaana Vaher
Stilist: Triin Feofanov
Modellid: Lisann, Andreas ja Rasmus

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.