Loading... (0%)

Collegium Musicale laulab pühapäeval Lihula kirikus

13 August 2015

Sellel pühapäeval, 16. augustil kell 20 laulab Lihula kirikus Lihulast pärit dirigendi Endrik Üksvärava dirigeerimisel Eesti üks tippkoore – Collegium Musicale. Kontsert on pühendatud helilooja Veljo Tormise 85. sünnipäevale ja sellel kõlavad laulud helilooja kooritsüklist “Unustatud rahvad”.

Kokku annab Collegium Musicale selle kavaga Eesti eri paigus üheksa kontserti, mis toimuvad koostöös Eesti Kontserdiga. Lihula kontsert, mis järjekorras esimene, on Läänemaal ainuke.

P 16. august 20:00 Lihula Eliisabeti kirik
K 19. august 19:00  Kilingi-Nõmme klubi
N 20. august 16:00  Palamuse kirik
R 21. august 20:00  Tapa, Jakobi kirik
L  5. september 18:00  Vigala kirik
K 16. september 19:00  Mooste Folgikoda

Kammerkoor Collegium Musicale asutati 2010. aastal dirigent Endrik Üksvärava eestvedamisel. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming. Koor on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (UK), Toomas Vavilov, Mihhail Gerts.

Seoses muusika-aastaga valmis  ETVs “Kõlab hästi” saate raames ja Collegium Musicale kaasabil ka 5-minutiline lühivorm “Tormise vägi”.

Kahel korral Eesti parim koor

Eesti Kooriühing on tunnustanud koori kahel korral Aasta Koori tiitliga – 2011 ja 2014.  Koori dirigent Endrik Üksvärav pälvis 2011. aastal ka Aasta noore dirigendi preemia.

Tänavu augustis ja septembris annab koor koostöös Eesti Kontserdiga üheksa kontserti Veljo Tormise loominguga, pühendades need helilooja 85. sünnipäevale.
3. septembril saab koori kuulda Nargenfestivali Pärdi päevadel.
3. oktoobril tähistab koor aga oma 5. sünnipäeva kontserdiga Tallinnas Mustpeade majas. Sügis toob koorile kaasa ka osalemised kõrgetasemelistel festivalidel Soomes ja Tšehhis.

Lisainfo koori kodulehelt.

Admin - post author

No other information about this author.