Loading... (0%)

Galerii: Kolmapäeval toimus esimene Lääneranna koolinoorte Playback

22 March 2018

Kolmapäeval, 21. märtsil toimus Lihula Gümnaasiumis esimene Lääneranna koolinoorte Playback, kus osalesid Lõpe Kooli, Lihula Gümnaasiumi ning Metsküla Algkooli õpilased.

Playback ehk jäljendusvaadend kujutab endast tuntud artisti(de) või muusikavideo matkimist/jäljendamist. Eesti 100. aastapäeva puhul olid esitatavad lood eesti keelsed või originaalis esitatud Eesti artistide poolt.

Osalejad olid jagatud kolme vanusegruppi: 1.-3., 4.-6. ning 7.-9. klasside õpilased. Kolme kooli peale tehti kokku seitse esitust – õhtu jooksul võis laval näha lausa 54 esinejat.

Kõiki etteasteid hindas ja kommenteeris kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid Lihula Gümnaasiumi rahvatantsu õpetaja Pilvi Kase, Lääneranna Teataja toimetaja Kristina Kukk ning Lihula Kultuurikeskuse noorsootöötaja Anneli Pikkmets.


Noorema vanusegrupi võitjaks tulid Metsküla Algkooli õpilased, kes esitasid Kresiraadio laulu “Leto svet”, mis esindas Eestit 2008. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel.


Ka keskmises vanuseastmes pälvisid esikoha Metsküla Algkooli õpilased, kes parodeerisid käesoleval aastal Eesti Laulu poolfinaalis Indrek Ventmanni esitatud lugu “Tempel”.


Vanema vanuserühma esikoha tiitel läks aga Lõpe Kooli loole “Aasta ema”, mida originaalis esitab ansambel Naised Köögis. Tegemist on 2017. aastal valminud lauluga, mis osutus ülimenukaks – aasta lõpuks oli selle laulu videot YouTube’is vaadatud üle 1,1 miljoni korra.


Lisaks põhiauhindadele oli ka kuus eriauhinda. Hääletuse käigus selgus rahva lemmik, kelleks osutus Lihula Gümnaasiumi 7.-9. klassi neidude punt, kes parodeerisid Liis Lemsalu lugu “Aeg on käes”.

Parim meesartist oli Indrek Ventmann loost “Tempel” ning naisartist Kihnu Virve loost “Merepidu”. Parimaks matkijaks osutus žürii hinnangul Margus Pikkmets, kes esines Kristiina Ehinina.

“Julge hundi rind on rasvane” tunnustuse pälvisid Lihula Gümnaasiumi 1.-3. klassi õpilased, kes esitasid Triin Niitoja & John4 laulu “Hõbedased tiivad” – nemad olid ainsad, kes tegid oma numbri täiskasvanute juhendamiseta.

Tunnustuse “Parim back” ehk parimad taustatantsjad olid Lihula Gümnaasiumi 4.-6. klassi õpilased, kes esitasid Getter Jaani, Grete Paia & Uku Suviste laulu “Teemant”.


Esialgne idee korraldada Lääneranna Koolinoorte Playbacki tuli mul juba 20. oktoobril, kui ma osalesin fotograafina Noorte eestvedajate konverentsil Audrus, mida teostati Euroopa Sotsiaalfond programmi “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” tegevuste raames. Kuid tol hetkel ei osanud ma mõelda, et see võiks kunagi teoks saada – see oli ainult mõte minu peas, millest keegi ei teadnud. Kuid juba kaks nädalat peale konverentsi, 3.-5. novembril toimus sama programmi raames Varbla koolimajas koolitus “Ideest projeketini” – sel hetkel saigi idee esmakordselt paberile kantud. Muidugi on see aja jooksul veidi muutunud, kuid mõte on ikka samaks jäänud.

Peale koolitust oli meil päris mitu kokkusaamist, kuid reaalne korraldamine ja sponsorite otsimine algas umbes kuu enne üritus. Tegemist oli palju ja õige ruttu saabuski see päev, kui polnud aega enam muule mõelda, kui sellele, et kõik oleks lõplikult paigas.
Pool tundi enne sündmuse algust oli õhus tunda päris palju ärevust, kuid see hakkas tasapisi hajuma, kui ma olin sündmuse sisse juhatanud ning andnud ka sõna Lihula Gümnaasiumi direktorile Janar Sõbrale, kes tervitas kõiki esinejaid, žüriid ja pealtvaatajaid.

Ürituste korraldamine pole nii lihtne, kui see välja paistab. Eriti hea tunde tekitas minus see, et ma nägin laval väga palju noori, kes eelistavad jääda pigem tahaplaanile – me lihtsalt ei märka neid, kas nende arglikuse tõttu või sellepärast, et neid pole varem lihtsalt kaasatud. Ma arvan, et isegi oma väheste kogemuste juures ürituste korraldamises möödus Lääneranna Koolinoorte Playback väga edukalt ning kõigil oli lõbus.
Eriti hästi oli seda näha autasustamise alguses, kui lastel lõid silmad särama – kõik ihkasid ju võita. Siinkohal ma tahaksingi tänada kõiki sponsoreid: Lihula Noortemaja, AS Wendre, Lihula Kultuurikeskus, Tervise Paradiis spaa-hotell ja veekeskus, Lihula Tarbjateühistu, Matsalu Maius, OÜ ValiceCar ja Lihula Gümnaasium, tänu kellele oli kingituste laud rikkalik ning kingitusi jagus kõigile esinejatele.

Soovin tänada ka Lõpe Kooli, Metsküla Algkooli ja Lihula Gümnaasiumi, žürii liikmeid Annelit, Pilvit ja Kristinat. Lõpe fotoringi, Lihula Noortemaja fotostuudio fotograafi Eliise Leppa, juhendajaid Annika Urbelit ja Hilje Tammarut, 7.klassi õhtujuhte, Ainar-Sten Junkerit, Kristyn Pihelgat, Hanna Hattot, Heli Sarrapiku, Raimo Aasvälja, õpilaskohvikut Brancet ning kõiki toetajaid ja abistajaid.

 – Jana Viljak

Galerii: Enely Vahur

Video: Eliise Lepp

Admin - post author

No other information about this author.