Loading... (0%)

Verekeskus korraldab Lihulas doonoripäeva

22 March 2018

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 26. märtsil kella 11.00-14.30 Lihula Kultuurimajas toimuvale doonoripäevale.

Eriti oodatud on A ja B negatiivsete doonorite veri, kuid kutsume ka teiste veregruppide doonoreid ja esmaseid vereloovutajaid head tegema!

Verekeskuse tootmisjuhi dr Erna Saarniidu sõnul on Lihulas doonoripäeva korraldamine alati südantsoojendav, sest siinsed doonorid on selline väike ja mõnus kogukond, kes on alati meie doonoripäevi heatujuliselt külastanud ning sooja südamega head teinud.

Viimati olime Lihulas doonoripäevaga mullu 27. novembril ning siis külastas meid 43 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 41 doonoril ning kokku saime 18 liitrit hinnalist verd. „Täname kõiki verd loovutanud inimesi ning loodame südamest, et kevadist doonoripäeva väisab samuti rohkelt Lihula doonoreid,“ toonitas dr Saarniit.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva. Doonoripäevale tulles palume kaasa võtta hea tervise, mõnusa meeleolu ning isikut tõendava dokumendi.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 15 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

Admin - post author

No other information about this author.