Loading... (0%)

“Ja laupäev Lihula…” – Curly Strings andis nädalavahetusel meeleoluka kontserdi

14 March 2016

Foto: Asso Niin

Curly Stringsi KEVADTUUR, mille üks seitsmest peatuspaigast oli Lihula, tõi kultuurimajja mitusada inimest. Ei ole palju neid kontserte, kuhu lähevad nii lapsed kui vanaemad, kellest enamikel laulusõnad peas, kuid Curly Stringsi esinemised just sellised ongi.

Lauluga “Kauges külas”, mille videol on praeguseks pea 2 miljonit vaatamist, suurte ja väikeste südamed võitnud, koosseis Curly Strings tervitas peagi saabuvat kevadet tuuriga tavatutes kontsertpaikades.

“Sõidame eemale linnakärast-mürast, kiirustamisest ja harjumustest. Vaatame, mis toimub seal, kuhu enamik eestlasi üldjuhul ei satu ja viime sinna head muusikat ja meelelahutust.” Nii kirjeldas kevadtuuri Facebooki lehel bändi kontrabassist Taavet Niller.

“Palusime fännidel soovitada ägedaid rahva- ja seltsimaju, mis on veel küprokist puutumata, renoveerimata. Neid tuli meie Facebooki lehel kokku üle 300. See oli suur üllatus, et Eestis on veel nii palju ägedaid nostalgiat täis kultuurimaju”, lisas ansambli kitarrist Jalmar Vabarna.

7 kohta nagu 7 pruuti

Kõigi variantide vahelt valik teha, polnud üldse lihtne, sest sellele valikule olid ka teatud kriteeriumid. “Eelkõige tahtsime tekitada oma tuuriga sama loogikat, mida kätkeb endas meie esitatud uuem rahvalaul 7 pruuti…ehk iga nädalapäeva jaoks oleks sama algustähega kontsertpaik. Väga raske oli leida E tähega paika, kus ühtlasi oleks ka rahvamaja, mis omakorda mahutaks rohkem kui 100 inimest”, selgitas valikut bändi mandoliinimängija Villu Talsi.

Foto: Asso Niin

“Pidasime oma 3 tundi koosolekut ja guugeldasime, oli kõvasti avastamisrõõmu”, lisas Eeva Talsi, selgitades, kuidas see valiku tegemise protsess käis.

Lihula kultuurimaja töötajad on mõistagi ülimalt rahul, et bänd niimoodi otsustas: “Kuna nädalas on ju teadupärast seitse päeva, said nad üle terve Eesti valida vaid seitse kohta. See, et nad Lihula kasuks otsustasid, teeb rõõmu nii meile kui ka kõigile neile, kes tänu sellele said osa meeleolukast kontserdist,” kinnitas Liisa Vaimla.

Lihula oli juba tuttav koht

Kontserdi ajal rääkisid esinejad, et Lihula kasuks otsustasid nad üsna kiiresti ja et sellele aitas kaasa see, et Villu ja Eeva olid käinud mõni aeg tagasi Lihula gümnaasiumis esinemas. Lisaks mainisid nad oma laulude vahele ka Lihula discgolfirada, mis algab kohe otse parkimisplatsilt – see on mäng, mille suured fännid Taavet Niller ja Villu Talsi on.

Kuigi nii mõneski väiksemas rahvamajas tuli tagasihoidlikuma helisüsteemiga läbi ajada ja saadi kenasti hakkama, oli Curly Stringsi helitehnik rõõmus, et Lihula kultuurimaja suures saalis oli surround heli võimaldav süsteem.

Lihula kontsert pakkus ansambli liikmetele üllatusi veelgi. Nimelt on nad praeguseks enda Facebooki lehele üles laadinud järgmise foto.

Siiani kõige sarnasem tüdruk Eevale tuleb Lihulast! Oli muhe. Äge koht ja äge saal. Foto ja tekst: Curly Stringsi Facebook

 

Kevadtuur“Aitäh! Äge kontsert oli. Lapsed laulsid nii ägedalt “Kauges külas” kaasa. Minu ees ja kõrval istusid paar jõmmi, kes vaevalt rääkida oskasid. Aga laul oli neil peas,” oli ühe külastaja kommentaar.

 

Ikka Essu esmaspäev…
ja Tabivere teisipäev…
Kolga-Jaani kolmapäev…
ja Nõuni neljapäev…
ikka reedel Riisipere…
ja laupäev Lihula…
ja pühapäeval Abja-PALUOJA!

 

 

Curly Strings tegi Eesti 2015. aasta Muusikaauhindade jagamisel puhta töö. Nimelt viisid nad sealt koju lausa neli trofeed: Aasta Ansambel, Aasta Album, Aasta Debüütalbum ja muidugi – Aasta Laul.


Kristi Märk

Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.