Loading... (0%)

Juunis toimub Lääneranna valla esimene Oma Pidu

28 May 2018

Laupäeval, 2. juunil on Lihula täis siginat-saginat: taamalt kõlavad lauluhääled ning siin-seal on näha tantsusamme harjutavaid inimesi. Nimelt toimub sel päeval Lihula kõlakojas Lääneranna valla ühispidu, millest võtavad osa kõik meie valla taidluskollektiivid.

“Idee korraldada üks suur nn. oma pidu sai alguse Lääneranna eakate jõulupeost, kui adusin kui palju meid tegelikult on ja et me ei tunnegi kõik kõiki,” selgitas Lihula Kultuurimaja juhataja Tiina Lobja, “Kultuuriasutuste juhatajate kokkusaamisel võtsin teema üles ja kolleegid kiitsid idee heaks.” Nii kutsutigi peole kõik meie taidlejad, keda tundsid Lääneranna valla rahvamajade juhatajad.

“Kui suuline reklaam hakkas levima, tuli taidlejaid juurdegi,” selgitas Tiina ning lisas, et kuigi tänaseks on kontserdikava paigas ja üheskoos õhtujuhiga, kelleks on näitleja ja lavastaja Raivo Trass tegeletakse kontsertetenduse tekstidega, on peole teretulnud ka need kollektiivid, keda veel mingil põhjusel ei tunta.

Ootame lauljaid, pillimängijaid ja kõiki huvitavaid inimesi endast märku andma telefonil 477 8191 või e-postiga kultuurimaja@lihula.ee.

– Tiina Lobja,
Lihula Kultuurimaja juhataja

Rongkäik

Lääneranna valla esimene Oma Pidu algab laulu- ja tantsupeole kohaselt rongkäiguga, mille start antakse kell 16.30 Lihula õigeusu kiriku juurest. Korraldajate sõnul on rongkäigule oodatud ka kõik Lääneranna valla huvitavad ja omapärased sõidukid.

Esinejad

 1. Naiskoor Leelo
 2. Segaansambel Ei või olla
 3. Tütarlastekoor Reede
 4. Rahvatantsurühm Tantsulust 60+
 5. Segarahvatantsurühm Kirivöö
 6. Rahvatantsurühm Midli-Madli
 7. Naisrahvatantsurühm Haniale
 8. Hanila Laulu- ja Mänguseltsi tantsurühm Värten
 9. Paadrema tantsurühm Härmalõng
 10. Memmede tantsurühm Koonga Kabujalakesed
 11. Rahvatantsurühm Lõpe Lustilised
 12. Memmede tantsurühm Eideratas
 13. Segaansambel Randlane
 14. Anne Vatter ja Mary-Helena Veerits
 15. Hanila Laulu- ja Mänguselts
 16. Metsik Lääs
 17. Route 60
 18. Andri Lobjakas
 19. Liivi Volt
 20. Üllatusesinejad

 

Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

 

Päise pilt: Kaarel Kaisel

Admin - post author

No other information about this author.