Loading... (0%)

Kõmsi teatri uueks lavastajaks on GAG-iga pikalt koostööd teinud Mari-Liis Pruul

09 March 2018

Kõmsi teatris puhuvad uued tuuled – räägitakse, et nüüd käib kõmsikatega proove tegemas üks Tallinna neiu, nii kolmekümnene paistvat.

Olevat teinud Tallinnas aastaid koostööd Gustav Adolfi Gümnaasiumiga – seal see direktor ju nii muusikalembene – no ja nad olla igasugu lavastatud kontserte teinud koos. Kuusin, et näiteks Pink Floydist alustasid ja Entel-tenteli ja Horoskoobiga lõpetasid. Ei no mis lõpetasid – nad ju tegid lausa muusikalavastusi lõpuks, no selle GAG juubeliürituseks rokkooperi näiteks ja, te ei kujuta ette – selle viimase, Eesti Vabariik 150 filmimuusikalavastuse kirjutasid nad ju Jaak Juskega koos valmis. Täitsa neh!

Ei õppinud on ta muidu tantsukunsti, koreograafiat seal Tallinna Ülikoolis, aga Tartu Ülikoolis jättis etnoloogia magistri pooleli… ei ma ei tea mispärast!

Ja no ta muidu õpetabki ikka tantsu ka – lastele loovtantsu ja täiskasvanutele rahvatantsu ja Aafrika pärimustantse – jaa, jaa – ta on jõudnud seal Ghanas ka veel ära käia!!

Ja tantsija on olnud ja…

Öeldi, et kui lähedalt näha tahame, siis võib Loodustantsu laagrisse minna juuni lõpus Polli Tallu – ta õpetavat seal ka veel – no oli mingi kaasaaegne tants ja improvisatsioon ja kompositsioon. No igatahes – ma selle kohta rohkem ei küsinud, sa vaata ise järgi!

Aga selle lavastamisega tal ikka ei andnud rahu ja siis kosmos saatis täpselt selle hetke, et vot nüüd on siis Kõmsil! Suvel tulevad juba vabaõhulavastusega välja ja – öeldi, et kuupäevi tasub varsti juba ootama jääda!

Jaa-jaa! Päris tõsi!

Aa, et mis ta nimi oli või?

Vist Mari-Liis Pruul oli. Juured ka olla siinkandis tegelikult! Nii et täitsa oma küla tüdruk!“


Loodustantsu laagris ammutame me inspiratsiooni liikumiseks loodusest, töötame kompositsiooniga ja naudime muid mõnusaid hetki ning maitsvat sööki.  Rohkem lugemist SIIN.

 

 

Lea Mäeorg,
Kõmsi Rahvamaja juhataja

 

Foto: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.