Loading... (0%)

Lääne Elu: Ajaloomuuseum pühendas Mati Mandlile konverentsi

11 June 2015

Mati Mandel. Foto: Vahur Lõhmus

“Täna saab 70aasteks Lihula ajaloolane ja arheoloog, Eesti ajaloomuuseumi teadur Mati Mandel. Sel puhul korraldas Eesti ajaloomuuseum täna Tallinnas Maarjamäe tallihoones ajalookonverentsi.

Mati Mandli uurimisvaldkondadest inspireeritud konverentsi esimene pool keskendus muinsuskaitsele ja sellele, kui oluline on uurija jaoks iga infokild. Konverentsi teise poole ettekanded lähtuvad Mati Mandli uurimisteemadest.”

Kirjutas Riina Tobias tänases Lääne Elus. Konverentsist on võimalik pikemalt lugeda siit.

Lihula aukodanik

Selle aasta alguses pälvis Mati Mandel Lihula aukodaniku tiitli, mis omistati talle väljapaistvate teenete eest Lihula ja selle lähiümbruse ajaloo uurimisel ning Lihula valla arendamisel ja tutvustamisel oma elutöös.

Ettepaneku aunimetuse andmiseks tegi vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld. Mandel on seitsmes Lihula aukodanik. Varem on aukodaniku nimetuse pälvinud omavalitsustegelane Tõnis Mets, õpetaja Luigi Koik, kunstnik Madli Kirchhoff, loodusteadlane Taivo Kastepõld ning ettevõtjad Loit Somp ja Argo Pärnpuu.

Läänemaa teenetemärgi omanik

Ühtlasi said Mati Mandel ja ettevõtja Sulev Saareväli sel aastal Läänemaa kõrgeima autasu ehk Läänemaa teenetemärgi. Läänemaa teenetemärk antakse Lääne maakonna arengule silmapaistva töö ja tegevusega kaasa aidanud ning maakonnale tunnustust toonud inimestele.

Tänane juubilar, Lihula aukodanik ja Läänemaa teenetemärgi omanik ise ütleb lihtsalt: “Nii kaua, kui jalg tatsub ja tervis lubab, teen tööd edasi!”


Soovime tänasele juubilarile palju õnne ja tugevat tervist!

Uudise päise foto: Malle Elvet

Admin - post author

No other information about this author.