Loading... (0%)

Lihula kultuuri- ja spordipäevade avastart antakse juba laupäeval

04 August 2017

Laupäeval algavad Lihula kultuuri- ja spordipäevad, mis kestavad koguni kaheksa päeva. Kavas on Lihula 806. sünnipäeva tähistamine, võistlused, rahvasprint, kinoõhtu ja palju muud huvitavat.

5. augustil kell 11.00 antakse avastart Läänemaa rahvasprindile, mida korraldab MTÜ KR Racing. Traditsiooniks saanud ning toimumisaegade kattumise korral ka Lihula kultuuripäevade kavas olnud kruusateedel kulgev võistlus, on aastate jooksul toonud rohkelt pealtvaatajaid ning kaasaelajaid. Ka tänavu on kõik suured ja väikesed autospordi huvilised oodatud lisaks võistluse jälgimisele ka Põhjala Tehno platsile, kus saab näha ning katsuda rajale minevaid või sealt tulevaid võistlusautosid.


 6. augustil kell 11.00 toimub Lihula Gümnaasiumi staadionil noorteturniir 2007-2008 sündinud poistele, kus osalevad tugevad koosseisud: lisaks Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi enda võistkondadele on mängimas Pärnu JK Kalev, Läänemaa JK ja Saue JK noored pallivõlurid.


8. augustil kell 17.00 alustatakse kultuurimaja ees Lihula 806. sünnipäeva tähistamisega suurejoonelise kultuurigalaga “Kingitud Aeg”, mis viib osalejad ja vaatajad läbi kunsti-, muusika- ja tantsuetenduste ajas rändama.

“Lihula on läbi aegade olnud kultuurile avatud paik ja tore on seda kogukonda premeerida uudse õhtuga – kultuurigalaga,” rääkis idee autor Pille Saatmäe. Nii leiabki 8. augustil aset sündmus, mille raames toimuvad kontserdid kaheksal erineval laval: kultuurimaja ees ja küljel, sammas- ja peegelsaalis, suurel laval ja publiku keskel. Eraldi kontsertsaaliks saab lava ise ja suures saalis esinetakse suisa pingiridade vahel. “Õhtu algab ja lõppeb vabas õhus, seetõttu oleks üks piknikutekk kotis kaasas päris hea mõte,” mainis Pille.

Rännak läbi ajastute

Kultuurigala “Kingitud aeg” algab kell 17.00, mil külalistele pakutakse Lihula 806. sünnipäeva torti. Kell 17.30–23.30 on planeeritud pea igal pooltunnil ainulaadne etteaste, mis kestab 20–25 minutit, etteastete vahel jääb külalistel aega, et liikuda järgmise lava juurde, kus toimub juba uus ja sootuks teisest ajastust etteaste.

Kultuurigala läbivaks teemaks on AEG – nii saab sel õhtul erinevatel lavadel näha esinejaid lastest memmede-taatideni. Ajastuülest klassikat toovad vaatajateni Tallinna balletikooli õpilased, romantismi Marko Martin. Lisaks esinevad barokkmuusika ansambel, Madli Marje Sink ning löökpillikvartett ja modern-folk ansambel Uppsar.

Samuti on laval näha Läänemaa ainsat meeskoori – Lihula Meeskoori, aga ka Lihula Naiskoori, Lõuna-Läänemaa Mudilaskoori, Junior Danceband, rahvatantsijaid Lihula ja Hanila vallast.  Õhtu seovad ühtseks tervikuks tänased põlvkonnad ja erinevad ajastud: keskaeg, barokk, romantism ja kaasaeg.


9. augustil toimub Lihula kultuurimajas filmiõhtu, kus kell 18.00 linastub animafilm “Autod 3”, mille süžee räägib sellest, kuidas ühel heal päeval avastab legendaarne Pikne McQueen (Koit Toome), et uue põlvkonna täiustatumad ja kiiremad autod on trüginud ta välja alalt, mida Pikne jäägitult armastab. Selleks, et meister tagasi tippu jõuaks, asub teda aitama särtsakas noor tehnik Cruz Ramirez (Piret Krumm), kel on selleks kindel plaan. Lisaks sellele saab Pikne innustust oma kadunud targalt õpetajalt Hudson Hornetilt ja õpib mõnedest ootamatutest juhtumistest. Näitamaks, et number 95 pole veel lõpetanud!

Filmiõhtu jätkub kell 20.00, kui linastub komöödia “Tüdrukuteõhtu” (alla 14. keelatud). “Eitede” stsenaristide pöörases täiskasvanutele mõeldud komöödias kohtuvad pärast kümmet aastat ülikooliaegsed parimad sõbrad (Scarlett Johansson, Kate McKinnon, Ilana Glazer, Jillian Bell ja Zoe Kravitz), et veeta metsik tüdrukuteõhtu Miamis. Raju pidu võtab aga hirmnaljakalt sünge pöörde, kui nad kogemata meesstrippari tapavad. Ootamatusi täis öö ja kaoses lahenduste otsimine sunnivad naisi aga olulisel hetkel veel enam ühte hoidma.

Piletid hinnaga 3€ saate osta kultuurimajas enne seansside algust.


10. augustil toimub Lihula Noortemajas noortepäev “Tule ja seikle”


11. augustil kell 18.00 on kõik huvilised oodatud Lihula kultuurimaja parklasse, kus leiab aset traditsiooniline autode orienteerumine.

Põnevust pakkuv üritus kombineerib endas orienteerumist ja ülesannete täitmist, kus võitjaks osutub mitte see, kes kõige kiiremini rada läbib, vaid see, kes teeb seda õigeaegselt ning lisaks täidab täpselt etteantud ülesanded.

Lisainfot ürituse kohta saab Jüri Hinsbergilt 5665 6338 või jyri.hinsberg@audi.ee

Sama päeva õhtul kell 22.00 toimub kultuurimaja taga nõlval öökontsert “Mulle meeldib maa”. Külalistele esineb Marko Matvere koos akordionist Peep Rauniga. Pilet 8€


12. augustil on tulemas koguni neli sündmust:

 • 10.00-16.00 toimub Vana-Läänemaa Ajaloo Seltsi mõisatuur bussiga vanal Läänemaal.
  • Lisainfot ürituse kohta jagab Larissa Mandel 5397 7603 või larissa.mandel@gmail.com
 • 12.00 algavad Lihula Muusika- ja Kunstikooli maja taga asuval platsil kõrgushüppevõistlused. Muusikat mängib Lihula MKK orkester ning lisaks on kavas tule-show.
 • 17.00 toimub Lihula kultuurimajas kontsertaktus “Lihula tänab ja tunnustab”. Kavas on tervitused ja tänamised ning Jaan Tätte kontsert.
 • 20.00 algab Lihula kõlakojas simman. Tantsuks mängib ansambel “Audru Jõelaevanduse Punt”, vahepaladega esineb tantsutrupp “Soleado”. Pilet 6€

13. augustil kell 9-15 toimub Lihula mõisamäel laat, kus lisaks ostlemisele saab kell 12.30-14.00 vaadata Hollandist pärit žonglöör-aktobaadi esinemist ning osaleda tema töötoas.

Samal päeval toimub Lihula mõisas VII Lihula Lillkirja Festival, mis on pühendatud Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu aastateemale “Tulest tulnud”.

 • 10.00-12.00 mõisa saalis:
  • Lihula tikandi töötoad
  • Muhu käsitööseltsi Oad ja Eed Muhu tikandiga prossi valmistamise töötuba
 • 12.00 festivali avamine
 • 12.10-13.30 seminar, kus esinevad:
  • ehtekunstnik Keiu Kulles teemal „Kihelkondlikud ehted ja nende kandmine“
  • Lihula Rahvakunstiseltsi liikmed, kes tutvustavad lillemotiivi kasutamise võimalusi keraamikal
 • 13.30-15.30 võistutikkimine
 • 15.30-16.00 kontsert, esineb ansambel “Nelja Tuule Kotkad Ristilt”
 • 16.00 autasustamine, lõpetamine

Päeva juhib Andreas Rahuvarm. Kogu festivali programm on külastajatele tasuta. Üritust korraldab Lihula Lilltikandi Selts, toetavad Lihula Vallavalitsus ja Rahvakultuuri Keskus.


 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Päise pilt: Eliise Tiidussalu

Admin - post author

No other information about this author.