Loading... (0%)

Lihula valla juulikuu kultuurikava

21 July 2017

Suvi on Lihula vallas üritusterohke ning tegevusi jagub igale maitsele: juba sel nädalavahetusel saavad kõik huvilised osaleda spordipäeval ning kuulata mõnusat muusikat. Siinkohal toomegi Teieni juulikuu kultuurikava.

22. juuli

10.30 Kirbla küla spordiplatsidel tervise- ja spordipäev “Terve ja sportlik Kirbla küla”

Kavas on mitmed erinevad võistlused ning koolitused. Lauatennise mängimise reegleid tutvustab treener Eduard Brok. Võrkpallihuvilistele toimub hariv ja innustav kohtumine antud ala tippsportlastega ning koolitus, kus harjutusi ja praktilisi näpunäiteid jagavad Piret ja Romet Priimägi.

Koolitustel omandatu saavad huvilised kinnistada võistlustel. Lisaks pakub EPR Läänemaa Selts võimalust õppida elustamise esmaabi. Samuti on kohapeal võimalus mõõta vererõhku ja -suhkrut.

Tegevusi jagub ka lastele. Pere pisemad saavad osaleda erinevates mängudes: takistusrada, palli- ja osavusmängud ja palju muud.

Külalistele pakutakse ka suppi, mille valmistab Kirbla küla tubli kokk Marge Leever.

Lisainfot leiate Lihula Teataja artiklist


20.00 Lihula mõisas Hedvig Hansoni kontsert “Suveõhtu laulud”

Tundeline lauljatar esitab sumedal suveõhtul kaunis paigas helgeid laule iseenda sulest ja eesti autoritelt. Teda saadab kitarril noor kitarrist Kalle Pilli, kelle Hedvig avastas harmoonilise muusika kaudu, mida noor kitarrist kirjutab ja esitab.

Enne ja peale kontserti on Lihula mõisas avatud KOHVIK.

Piletid müügil Piletilevis või tund enne algust kohapealt.

Kontsertsarja tutvustavat videot saate vaadata YouTube’ist


24.‒26. juuli

Lihula kultuurimajas V.A.T. Tantsustuudio laager “Tantsukolmnurk”

3 päeva, 3 tantsu ja 3 vanusegruppi!

Lisainfo ja registreerimine: Lihula Noortemajas või noortemaja@gmail.com.

Osalustasu 10 €


27. juuli

11.00-14.30 Lihula kultuurimajas doonoripäev

„Lihulas doonoripäeva korraldamine on alati südantsoojendav, sest siinsed doonorid on selline väike ja mõnus kogukond, kes on alati meie doonoripäevi rõõmsameelselt ja rohkearvuliselt külastanud,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse andmetel on 21. juuli seisuga on tarvis A reesusnegatiivset verd, siiski võib olukord muutuda iga kell ning seetõttu on doonoripäevale oodatud kõik, kes soovivad aidata.


12‒17 Lihula kultuurimajas elamustuur Laste Vabariik

Laste ja noorte kultuuriaasta elamustuur Laste Vabariik sõidab suvel mööda Eestit ning tähistab koos lastega peagi saabuvat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Elamustuur Laste Vabariik liigub ringi ratastel ning ühendab endas teatri, mängu ja töötoad. Igas peatuspaigas saab näha just Laste Vabariigi jaoks valminud etendust, avastada Eestit omanäolisel labürint-mängualal ning proovida oma käte osavust ja mõtte erksust töötubades. Laste Vabariigi ainulaadsel autolaval astuvad kõikjal üles ka kohalikud lapsed ja noored. Laste Vabariigi pass annab tavalisest soodsama sissepääsu paljudesse muuseumitesse ja elamuskeskustesse üle Eesti.

Üritus on tasuta
Lisainfot leiate SIIT


18.00‒20.30 Lihula mõisas sarja “Eesti mõisad 2017” avakontsert

Corelli Music’u heategev kontserdisari „Eesti mõisad“ on unikaalne kultuurinähtus, mis alates 1999. aastast igal suvel ühendab Jüri Kuuskemaa ajalootutvustuse, arhitektuuripärlid ja mõisate kuldajastu kauni muusika metseenlusega väikeste mõisakoolide ning -lastekodude heaks. Sari ühendab endiste aegade väärtused kaasaja kunstiinimeste loominguga 800-aastasel Maarjamaal.

Sel suvel esinevad juubilar barokkansambel Corelli Consort ja särav noor metsosopran Tuuri Dede. “Eesti mõisad 2017” toetab Hummuli mõisakooli laste loovuse arendamist.

Lisainfot leiate Lihula Teataja artiklist


29. juuli

10-22 Lihula valla kohvikutepäev

Möödunud aastal ülipositiivset vastukaja saanud ning Läänemaa atraktiivseimaks kodanikeühenduste teoks tunnustatud Lihula valla kohvikutepäev tuleb taas ning seda traditsiooniliselt juulikuu viimasel laupäeval. Tänavu avavad külastajatele oma uksed koguni 20 pop-up kohvikut, mis on seitsme võrra rohkem kui mullu. Kohvikud on avatud nii külades (7) kui ka Lihula linnas (13).

Lisaks saavad kõik kohvikutepäeva külastajad oma sõiduautod ära parkida ning rentida Lihulas kultuurimaja ees elektriratta, et loodussõbralikult meie kohvikute vahel ringi liikuda.

Elektriratas on kombinatsioon jalgrattast ja rollerist. Sellega saab vändates trenni teha ning kui jaks otsa saab, siis elektrimootori abil kiirelt ja ilma higistamata edasi sõita. Maksimumkiirus elektrimootoriga sõites on 25 km/h ning ühe laadimisega saab sõita umbes 20km. Igaljuhul on särtsurattaga sõites positiivne emotsioon garanteeritud!

Lisainfot leiate Lihula valla kohvikutepäeva Facebookist ning Lihula Teatajast


19.00 Lihula laululaval “Soovikontsert 2017”

Esinevad Männiste perebänd, Toivo Asmer, Merle Lilje, Taniel Vares ja Peeter Kaljuste.

Piletid Piletilevis või kohapeal


 

Kohtumiseni meie kultuuriüritustel!

 

Päise pilt: Eliise Tiidussalu

Admin - post author

No other information about this author.