Loading... (0%)

Lihula valla kohvikutepäeva esindajad käisid Jänedal kogemusi jagamas

28 October 2016

Eile toimus Jänedal Maamajanduse Infokeskuses kogemuste vahetamise seminar kohvikutepäevade korraldajatele, kus osalesid ka meie valla kohvikutepäeva esindajad Kristina Kukk ja Maarja Jõevee.

Kas teadsite, et Eestis toimus sel aastal vähemalt 40 kohvikutepäeva?! Tegemist on muljetavaldava numbriga ning seetõttu tekkis Seto Külävüü kostipäiva eetvedajal Ülle Pärnojal idee kutsuda kokku kõikide kohvikutepäevade koordinaatorid, et jagada kogemusi ning leida lahendusi väikestele viperustele, mis sellise mastaabiga ürituse korraldamises võivad vahel ette tulla.

Lisaks kogemuse vahetamise ja kitsaskohtade arutamisele, oli kohale kutsutud ka Veterinaar- ja Toiduameti jaekaubanduse, mahepõllumajanduse ja mitteloomse toidu büroo peaspetsialist Kairi Sisask, kes jagas nõuandeid ühepäevakohvikutele ning selgitas toidu käitlmise ja -hügieeni olulisust.

Lisaks Lihula esindajatele olid kohal ka Kose, Setomaa, Anija mõisa, Valga, Kääpa, Võru, Tartu ning veel mitmete kohvikutepäevade esindajad ja koordinaatorid.

Lisaks avaldame ka siinses online portaalis kohvikutepäeva artikli, mida oli võimalik lugeda Lihula Teataja viimasest paberlehest.


Lihula valla esimest kohvikutepäeva saatis suur menu

Lihula 805. sünnipäeva üheks oluliseks tähtsündmuseks oli Lihula valla suvine kohvikutepäev, mille korraldamisse oli kaasatud üle saja tubli tegija ning mis osutus üle ootuste populaarseks. Nüüd, paar kuud hiljem, on hea tagasi vaadata ning anda ülevaade sellest, kuidas läks ning mis saab edasi.

30. juulil oli Lihula vallas avatud 13 ühepäevakohvikut. Tegemist oli ülevallalise üritusega, kus lõid kaasa nii linna kui ka külade elanikud: kohvikud olid lisaks Lihulale avatud ka Keemul, Tuudil, Kirikukülas ja Kirblas. Kogu seda ettevõtmist aitas korraldada ja läbi viia sadakond meie valla inimest ning neile appi tulnud sõpru-sugulasi siit-sealt Eestimaa nurgast.

Lihula valla kohvikutepäev tõi kohale meeletu rahvamassi, mida poleks osanud oodata ei korraldajad ega ka kohvikute pidajad. Usun, et ei liialda, kui ütlen, et igas kohvikus käis paarsada inimest ning populaarsemates kõvasti üle 300 külastaja!

Kohvikute kultuuriline programm oli mitmekesine: kontserdid, käsitöötoad, filmid ja näitused. Seda kõike saatis ka mitmekülgne menüü – tordid-koogid, makroonid, 1930ndate hõngulised road, kodune leib, aga ka näiteks idamaine sushi.

On hea tõdeda, et siiani on sündmuse tagasiside olnud üksnes positiivne, nii korraldajatelt kui ka külastajatelt. Selline soojus, koostegemise rõõm ning ettevõtlik meeskond ajendab uuteks tegudeks ning ilmselt pole üllatuseks ka see, et nii mõnigi inimene on juba avaldanud soovi uuel aastal kampa lüüa.

Seega jah, esimene kohvikutepäev ei jää viimaseks, sest juba on plaanis ka Lihula valla teine kohvikutepäev, järgmise, 2017. aasta suvel. Kõik, kes soovivad meeskonnaga liituda, on palutud endast märku andma aadressil cristina.kukk@gmail.com.


 

Korraldusmeeskonna nimel
Kristina Kukk

 

Päise foto: Maaeluvõrgustiku Facebook

Admin - post author

No other information about this author.