Loading... (0%)

Metskülas täismajale esietendunud “Kõik olgu tip-top” tuleb taas

17 August 2016

Juuli lõpus tähistas Matsalu Näitemängu Seltsing oma 10. juubelit, mille puhul esietendus uus komöödia. Näidend “Kõik olgu tip-top” tõi Metsküla rahvamajja paarsada külalist üle kogu Eesti. Laupäeval, 20. augustil kell 19 etendub seesama tükk Vatla rahvamajas.

23. juulil oli pisikeses Metskülas rahvast nagu murdu – kõik parklad ja teeääred olid autosid täis. Esimesed külalised, keda oli tulnud nii lähemalt kui kaugemalt, saabusid juba poolteist tundi enne planeeritud esietendust.

Esietendus. Foto: Märten Hermik

Mõni minut enne kella kaheksat oli ilmselge, et kõik soovijad lihtsalt ei mahu pisikesse rahvamajja ning selleks, et õhk natukenegi liikuma panna, tehti lahti nii aknad kui uksed. Täis ei olnud mitte ainult istekohad, vaid ka lavaesine ja seinaäärsed kohad. Hinnanguliselt võis sel päeval käia etendust kaemas koguni paarsada inimest.

Ella Teppan ja Peeter Hermik. Foto: Märten Hermik

Matsalu Näitemängu Seltsing sai alguse aastal 2006, kui 89ndast aastast edukalt näitemänge lavastanud Silvi Laev otsustas koos toonaste liikmete Linda Leinasaare, Rein Kuke, Ella Teppani, Maire Teppani, Peeter Hermiku ning Viljar Rajaga asutada seltsingu. Asutamislepinguid käidi tollal sõlmimas vallas.

Aastate jooksul on mängitud nii mõndagi: tundmatu autori “Kosjakuulutus”, Virve Osila “Juhtum haiglas”,“Sanatoorium” ja “Pühapäev” aga ka Oskar Lutsu “Pärijad”. Etendused on olnud edukad ning erinevatelt teatrifestivalidelt on nopitud nii parima naisnäitleja, mees- ja naiskõrvalosatäitja kui ka parima komöödialavastuse auhinnad.

Näitlemas on käidud lisaks Läänemaale ka Pärnus, Jõgevamaal, Põltsamaal ja Muhus. “Meid on alati soojalt vastu võetud”, ütleb seltsingu juhtimiskohustused üle võtnud Tiia Jaksmann.

Foto: Kristina Kukk

Oma juubelit otsustas Matsalu Näitemängu Seltsing tähistada Tiina Västriku komöödiaga “Kõik olgu tip-top”. Lugu räägib ühest abielluvast noormehest, kelle vanamoodsates kommetes kinni olev ema tahab pojale peale pressida kirikliku laulatust pannes ta valiku ette: kas kiriklik laulatus ja korter või mitte midagi.

Seekordses tükis teevad kaasa Tiia Jaksmann, Rein Kukk, Maire Teppan, Silvi Laev, Kristina Kukk, Linda Leinasaar ning Viljar Raja.

Etendus võeti vaatajate poolt hästi vastu: aplaus ei tahtnud raugeda ning positiivset tagasisidet tuleb siiani.

Juba vähem, kui kolme päeva pärast on kõigil, kel jäi see tükk vaatamata, võimalus seda teha. 20. augustil kell 19 on kõik teatrihuvilised oodatud Vatla rahvamajja, kus Matsalu Näitemängu Seltsing etendab oma uut komöödiat “Kõik olgu tip-top”. Tulge kindlasti kaema ja võtke sõber ka kaasa.

0001

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Samal teemal varem Lihula Teatajas: Matsalu Näitemängu Seltsing tähistab oma kümnendat sünnipäeva uue komöödiaga

Admin - post author

No other information about this author.