Loading... (0%)

Lihula noored noppisid Pärnumaa kergejõustiku meistrivõistustelt medaleid

17 August 2016

14.-15. augustil peeti Pärnu uuel rannastaadionil Pärnumaa lahtised kergejõustiku meistrivõistlused, kus teiste seas osalesid ka kolm Lihula Gümnaasiumi õpilast – Maria Reks, Ainar-Sten Junker ja Martin Teppan.

Kaks medalit ning kaks isiklikku rekordit

Maria Reks, kelle jaoks oli tegemist esimese suurema kergejõustikuvõistlusega, tegi kaasa tütarlaste B-klassi 800 meetri jooksus, kus saavutas teise koha isikliku rekordiga 2.40.93. Sellega parandas tütarlaps oma isiklikku rekordit koguni 12 sekundit. Ühtlasi tõusis ta Eesti B-klassi tütarlaste hooaja edetabelis 800 m jooksus 38 kohale: see on tubli märk ja annab tulevikuks kindlasti palju eneseusku.

Maria Reks on vasakul

Hämmastav on aga see, et Maria suutis oma elu esimeses 800 m jooksus, 14 aastase tüdrukuna välja joosta Lõuna-Läänemaa kõigi aegade edetabeli 11 koha! Veel 1,6 sekundit ja meie uus tõusev jooksutäht on kodupiirkonna kõigi aegade kümnes jooksja.

Maria näol on tegemist Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Läänemaa Kergejõustikuklubi koostööst välja kasvanud kergejõustikuga sinasõprust tegeva noorsportlasena.

Ainar-Sten Junker tegi Pärnumaa lahtistel kergejõustiku meistrivõistlustel kaasa meeste kõrgushüppes ning tuli kaheksa mehe konkurentsis tublile viiendale kohale, saavutades isikliku rekordi 1.70.

Ei oska arvata, kas isikliku rekordi aluseks oli pikk paus (viimati hüppas noormees kõrgust 45 päeva tagasi Rakveres toimunud meistrivõistlustel) või oleks mõni vahepealne võistlus hoopis lisanud sentimeetreid: Ainar-Sten oli lähedal 1.75 kõrguse alistamisele, kuid seekord jäi see siiski ületamata.

Vaatamata sellele oli 17 aastane noormees tõusnud oma tulemusega Lõuna-Läänemaa kõigi aegade kergejõustiku edetabelis kuuendaks sportlaseks, kes on alistanud kõrguse 1.70. Kindlasti on Ainar-Sten Junkeril potentsiaali tõusta õige pea ka esikümness – selleks on vaja oma tipptulemusele lisada vaid 1 cm. Eesti A-klassi hooaja edetabelis tegi meie noormees aga koguni 26 kohalise tõusu, paiknedes praegu 33 real.

Martin Teppan on vasakul

Meie esikergejõustiklane Martin Teppan tegi kaasa meeste 800 meetri jooksus. Tegemist oli väga südika etteastega: nimelt läbis Martin esimese ringi 58 sekundiga ning oli veel 700 meetri peal kullakonkurentsis, kuid siis kangestus veidi ning finišeeris lõpuajaga 2.06,51 teisena.

Martinil on olnud imeline hooaeg: lisaks paljudele medalivõitudele on noormees sellel hooajal püstitanud isiklikke rekordeid nii 400, 800, 1500, kui ka 3000 m jooksus.

Martin Teppan, Ainar-Sten Junker, Maria Reks ja Jaanus Getreu

Meeldiv on aidata

Jalgpallitreenerina tunnen suurt huvi meie kergejõustiklaste käekäigu vastu, sest olen ka ise koolipõlves selle alaga tihedalt kokku puutunud. Sellest ka suur aitamise soov, mille tulemusel olen meie noorte kergejõustiklastega koos olnud märkimisväärse osa suvest.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Läänemaa Kergejõustikuklubi vaheline koostöö on mitmeid meie klubi jalgpallureid toonud ka kergejõustiku juurde. Sel suvel on palju meie klubi noori jalgpallureid teinud oma esimesed sammud võib öelda, et tõsise Eesti noorte kergejõustiku suunas.

Oleme koos osalenud Eesti noorte meistrivõistlustel, Eesti Rukkilillemängudel, Pärnumaa lahtistel meistrivõistlustel, korraldanud  Haapsalus ja Lihulas kergejõustikuvõistlusi ning laagreid. Lisaks on minu poolt koostatud Lõuna-Läänemaa kõigi aegade edetabel meie noortele suureks motivatsiooniks, ja järjest neid uusi tulemusi järjest ka lisandub.

Näen, kui palju on suure tahtega noori, kellega meeldiv koos treenida. Lisaks on õnnestunud leida palju abilisi, kes meie noori aitavad. Võistlussõidud on kallid, kuid ikkagi oleme leidnud võimalusi, et osaleda. Samuti on oluline, et oleme leidnud mitmeid taustajõude oma noorte kergejõustiklaste kõrvale. Nii tipptreenerite kui ka taastumisprotsesside läbiviijate näol.

Jaanus Getreu

Fotod: Ainar-Sten Junker


Samal teemal Lääne Elus: Pärnumaa kergejõustiku meistrivõistlustelt kaks medalit

Admin - post author

No other information about this author.