Loading... (0%)

Minu Tantsukool alustab Lihulas hip-hop ja showtantsu treeningutega

07 October 2016

Septembris said Lihula valla lapsed ja noored teada vahva uudise – Minu Tantsukool pakub neile võimalust harrastada oma kodukohas showtantsu. Uurisime, mis kool see selline on ning mida  lastele õpetama hakatakse.

11863238_1478097829178974_6304019514433784148_nAlates sellest hooajast on Minu Tantsukoolis võimalik tantsida ja lustida lisaks Harjumaale veel Tartus, Viljandis, Haapsalus ning ka Läänemaa koolides ja lasteaedades.

Septembri lõpus toimusid Lihula Gümnaasiumi ning lasteaia ruumides esimesed proovitreeningud, mida viisid läbi Minu Tantsukooli treenerid Kadi ja Mari Saviir. Näib, et huvi tantsimise vastu on meie lastel olemas ning tänaseks on ka teada, et nö päris treeningutega alustatakse 14.oktoobril.

“Koolis teeme esialgu kõik koos ühes rühmas ja seejärel vaatame, palju lapsi kokku tuleb. Kuna ühes grupis võiks olla minimaalselt 6-8 last, jätsime ruumi ka lisatrenni jaoks, kui kõik huvilised ikka treenida saaksid,” rääkis Mari Saviir.

Koolis toimub tantsutreening kuuenda tunni ajal ehk 13.20-14.05 ning lasteaias on noortematel ajavahemikus 15.15-15.45 ja vanematel rühmadel 15.55-16.25. Tantsima on oodatud kõik lapsed ja noored vanuses 3-15.

Mari, kuidas te õe Kadiga tantsimiseni jõudsite?

Muusika on meile alati olnud väga südamelähedane, oleme õega tantsinud ikka väga väikesest peale. Kadi käis iluvõimlemises ning breiktantsu trennides, mina peotantsus ja showtantsu trennides. Siinkohal ei saa varjata, et oleme Maarja-Liis Ilusa, Best B4 ja teiste tolle aja tuntud lauljate järgi kodus erinevaid kavasid välja mõelnud ning seejärel neid teineteisele esitanud.

Miks te olite nõus Lihula noori õpetama?

Oleme võtnud enda hoole alla terve Läänemaa väiksed tantsuhuvilised ja noored, ning miks Lihulas – sest usume, et Lihulas on palju tantsuhuvilisi.

Ütle palun, kus ja kui tihti hakkavad trennid toimuma?

Tantsutrennid hakkavad meil toimuma õppeasutustes, kus lapsed igapäevaselt viibivad ehk siis Lihula Gümnaasiumis ning Lihula Lasteaias kord nädalas.

Mis see lastevanematele ka maksma läheb?

Trennide tasu väikestele on 15 eurot kuus ja koolilastele 18 eurot, kuna treeningute kestvus on erinev. Õppekava on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis, mistõttu on võimalus ka tulumaksutagastusele.

Kindlasti toetame ka suurperesid: pere teisele lapsele on trennitasu 50% soodsam ning alates kolmandast lapsest on trennid tasuta.

Kas on plaanis ka esinemisi?

Kindlasti on. Lisaks trennidele esineme erinevatel kohalikel üritustel eelkõige kooli ja lasteaia kevad- ja jõulupidudel ning suviti korraldame laagreid.Elina Lill, Sina oled Minu Tantsukooli juhataja. Räägi palun pisut selle ajaloost.

img_7099Minu Tantsukooli idee tekkis tantsupisikust, millesse ma nakatusin juba varases koolieas. Tallinna Muusikakeskkoolis, kus toona õppisin, sai sõbrannadega pidevalt korraldatud erinevaid üritusi; toimus üks suur tantsude väljamõtlemine ning nende harjutamine.

Tantsukool keskendus algselt päris pisikestele lastele ning alles nüüd, 4-5 aastat hiljem, on tekkinud niiöelda vanad kalad, kes hetkel vanuses 13-14. Kindlasti on tulevikus nende seas mõni tuntud tantsija või avaliku elu tegelane, kuna lapsi on tantsukoolis ligi tuhat ning uuel õppeaastal peaks see olema lausa 2 000, tegeleme hoogsalt laienemisega ning seltskond on tõeliselt kirju.

Kes on teil treeneriteks? On ehk ka mõni kuulsus?

Treenerid on meil eelkõige täielikud asjaarmastajad. Nende värbamisel olen arvesse võtnud eelkõige sobivat iseloomu, armastust tantsu vastu, kirge tegeleda lastega ning soovi kuuluda ühtsesse tantsuperekonda.

Loomulikult kuulub meie ridadesse ka treenereid, kes on täielikud oma-ala profid ning suured tegijad. Eelmisel õppeaastal näiteks oli meie Hip-hop treeneriks Robert Larionov, kes juba oma varases eas kutsuti sel õppeaastal Londonisse. Tema koha võttis üle meie tantsukoolis samamoodi suur tegija, Roberti parim sõbranna ning võitluskaaslane Anastassia Tukova.

Meie tantsukool väärtustab väga oma treenereid ning püüab igal aastal pakkuda samades treeninggruppides juba tuttavaid nägusid: seetõttu ongi meil igal treeneril juba väljakujunenud niiöelda oma fännibaas.

Mis stiile on teie tantsukoolis võimalik õppida?

Mis puudutab tantsustiile, siis Minu Tantsukoolis on eelkõige võimalik viljeleda hip-hop ning showtantsu.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Fotod: Minu Tantsukooli Facebook

Admin - post author

No other information about this author.