Loading... (0%)

Lihula Gümnaasium jõudis 19. korda Eesti meistrivõistlustel jalgpallis esikuuikusse

06 October 2016

Eile toimusid Raplamaal Valtus Eesti Koolispordi Liidu jalgpalli meistrivõistluste finaalturniirid poistele, kus osales ka Lihula Gümnaasiumi meeskond, kes saavutas kuuenda koha.

Kaks nädalat tagasi kajastasime meie noorte edukat esinemist Läänemaa koolide meistrivõistlustel: meie meeskondade saavutatud võidud tagasid meie noortele pääsu vabariigi finaaletappidele. 5. oktoobril toimuski finaal noormeeste vahel, kus selgitati välja parimad koolid 7.-9. klasside arvestuses.

Lihula Gümnaasiumi poisid mängisid hea turniiri ka Valtus, kuhu kogunesid 11 parimat kooli üle Eesti. Paljudesse meeskondadesse kuulusid ka mitmete tugevate noorteklubide esindajaid ning noortekoondise liikmeid, kes teevad kaasa Eesti meistrivõistlustel. Oli ka neid koole, kelle meeskonnad koosnesidki täielikult klubijalgpalluritest: Pärnu Mai Kooli eest võistlesid Pärnu JK U17 Eliitliigas mängivad noored, Narva Keeltelütseumi eest aga Narva Transi noorjalgpallurid, Tallinna Laagri Kooli eest Nõmme Kalju noored. Vapralt seisis ka Lihula Gümnaasium, kelle noored Eesti meistrivõistlustel Lõuna-Läänemaa JK esindavad.

Kõik need faktid näitavad seda, et aja jooksul on koolijalgpalli parimate selgitamisest saanud võistlus, kus noored näitavad väga kõrgetasemelisi mänguoskusi ja võistlusest võtavad osa vabariigi parimatest parimad. Eesti Koolispordi Liit on seetõttu loonud kaks võistlust: meistriliiga, kus osaleda võivad klubides mängivad ja jalgpalluri litsentsi omavad sportlased, ning rahvaliiga, kus litsentseeritud mängijaid olla ei tohi.

Tubli tulemus

Lihula Gümnaasiumi noored mängisid alagrupifaasi väga korralikult: ilusa ja tehnilise mänguga alistati Laagri ja Põlva koolid tulemusega 1:0. Samasuguse skooriga kaotus tuli vastu võtta aga Elva Gümnaasiumilt.

Medalimängudele pääsemiseks tuli alistada Narva Keeltelütseum. Mäng oli väga jõuline ning vastaste poolt ääretult toores – lõppskooriks viik 1:1, mis kahjuks tähendas see seda, et kehvema väravatevahe tõttu sel korral medalimängudele ei pääsetud. Kohtumises viiendale kohale alistuti Rapla Ühisgümnaasiumile 0:1, mis tagas meie noortele Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustelt siiski tubli kuuenda koha.

Turniiri esikolmikus olid Pärnu Mai Kool ning Jüri ja Elva gümnaasiumid. Meist tahapoole jäid Laagri, Viljandi Kesklinna ja Põlva koolid ning Rapla Vesiroosi ja Paide gümnaasiumid. Siinkohal tuleb esile tuua fakt, et Lihula koosseisus oli tervelt viis poissi 7. klassi õpilased ehk kaks aastat nooremad kui teised.


Lihula Gümnaasiumi esindasid: Marten Põld, Randy Põld, Virgo Vallik, Kardo Roosma, Markus Sõber, Kevin-Reidar Bachaus, Juhan Johannes Raudsik, Reno Mark, Kevin Kiviselg, Kauri Filippov. Treener Jaanus Getreu. Lihula võistkonna parimaks mängijaks tunnistati Reno Mark. Väravaid lõid lisaks Renole ka Kevin Reidar Bachaus ja Kauri Filippov.


Aastast 2000, mil Lihula Gümnaasiumis algasid eesmärgistatud jalgpallitreeningud, on selle kooli võistkonnad jõudnud Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistluste finaalturniiridel 19 korral esikuuikusse ja tervelt kaheksal korral on võidetud ka medalid. Seda nii 4-5. , kui ka 7-9. klasside tüdrukute ja poiste, aga ka 10-12. klasside poiste arvestuses; nii õue, kui saalijalgpallis. Kindlasti on säärased saavutused Eesti koolide hulgas ainulaadsed.

 

Jaanus Getreu

 

Fotod: Helle Aitsen

Admin - post author

No other information about this author.