Loading... (0%)

Muusikaline lastelugu kõigile, kes armastavad talvel lund süüa

02 January 2018

17. jaanuaril kell 13 külastavad Lihula Kultuurimaja Rakvere Teatri näitlejad, kes etendavad näidendit “Timbu-Limbu”. Tegemist on muusikalise lastelooga, mis on mõeldud kõigile, kes armastavad talvel lund süüa.

Mis saaks siis, kui ühel talvel hakkaks lume asemel hoopis kartuleid sadama? Või makarone? Või hoopis magusat ning kleepuvat limonaadivihma! Just selline oht ähvardab Timbu-Limbut ja tema õukonda, sest paha nõid on tunginud lumeveskisse ja talitab seal oma kõige kurjemate kavatsustega.

Timbu-Limbu poleks aga Timbu-Limbu, kui ta sellel kõigel sündida laseks. Koos oma ustavate sõpradega asutakse talve päästma. Põneval teekonnal lumeveskisse kohtutakse unise karu ning muude ohtudega. Omamoodi segadust toob kogu loosse veel ka Trebla, kes maailma asjadest hoopis tagurpidi aru saab.

“Timbu-Limbu” põhineb Kalju Kanguri kuldsel lastelool “Timbu-Limbu õukond ja lumemöldrid”, mis oma lihtsuses on aidanud talve päästa juba mitmel Eesti põlvkonnal.

Dramatiseerija, lavastaja ja laulusõnade autor Urmas Lennuk, kunstnik Jaak Vaus, helilooja Villu Valdmaa, muusika seaded Heini Vaikmaa, liikumisjuht Rauno Zubko ja lauluõpetaja Kelli Pärnaste.

Osades Margus Grosnõi, Grete Jürgenson, Jaune Kimmel, Märten Matsu, Madis Mäeorg ja Toomas Suuman

 

Laila Talunik,
Rakvere Teatri turundusjuht

 

Admin - post author

No other information about this author.