Loading... (0%)

Muusikapäevad Lihulas 9.-12. juuli

02 July 2015

VII Klassikalise Muusika Festival Lihula Muusikapäevad toob nelja päeva jooksul kuulajateni kuus kontserti. Ajaloolisesse Lihulasse tulevad 9.-  12. juulil kokku muusikud Ameerika Ühendriikidest, Brasiiliast, Soomest ja kodumaalt. Festivali korraldajateks on Järvi perekonna noored muusikud.

USA saatkonna puhkpillikvintett

Neljapäeval kell neli, veel enne avakontserti, toimub koostöös USA saatkonnaga Lihula kirikumõisa tiigisaarel tasuta kontsert ”Allied Forces Winds”. Allied Forces puhkpillikvintett, mille koosseisus on flööt, oboe, klarnet, fagott ja metsasarv, on osa USA mereväe Euroopa orkestrist. “Esindades muusikuna Ameerika Ühendriikide mereväge on meil suurepärane võimalus esindada ameeriklaste parimaid soove läbi muusika,” sõnas kvintenti juht Anthony Smouse.

Avakontsert KUMA saalis

Kella seitsmesel avakontserdil esitavad Maarika Järvi, Miina Järvi, Madis Järvi, Teresa Järve ja Teet Järvi saksa viiuldaja ja helilooja Andreas Jakob Rombergi keelpillikvinteti. Lihula Kunstide maja saalis toimuval avakontserdil esineb ka pianist Mari Järvi.

Öökontsert

Reedel leiab aset meeleolukas Öökontsert, kuhu on kutsutud esinema Brasiiliast Rio De Janeirost pärit laulja Sergio Bastos. Koos keelpillikvarteti ja bändiga esitab ta Bossa Nova stiilis Brasiilia muusikat. Bändis mängivad saksofonil Raul Sööt, kontrabassil Mihkel Mälgand ja löökpillidel Petteri Hasa Soomest. Kontsert toimub Lihula mõisas kell kümme õhtul.

Meeleolukas laupäev

Laupäeval kell viis saab Lihula kunstide maja saalis nautida klaverimuusikat Mihkel Järvi esituses. Lisaks sellele on pileti hinnas tükike kooki ja kohv. Öökontsert toimub ka laupäeval, kuid seekord Eliisabeti kirikus. Kell kümme õhtul algaval kontserdil esitavad Miina, Madis ja Teet Järvi Johann Sebastian Bachi suurteose Goldbergi variatsioonid, mille on keelpillitriole seadnud Dmitry Sitkovetsky. Sissepääs on tasuta, kuid oodatud on annetused kiriku remondi jaoks.

Festivali lõppkontsert

Suurejooneline festivali lõppkontsert leiab aset pühapäeval kell seitse Eliisabeti kirikus. Ettekandele tuleb Austria helilooja Anton Bruckneri keelpillikvintett. Mahukat teost on nimetatud sümfooniaks viiele keelpillile. Lisaks saab kuulda Sibeliuse 150. sünniaastapäeva puhul tema kauneid lühiteoseid Andante festivo, Romanss ja Impromptu. Külalisesinejana lõppkontserdile on kutsutud viiuldaja Juhani Palola Soomest.

Piletid on saadaval enne kontsertide algust kohapeal või Lihula Kultuurimajas E-R 10-16.

LMP-Plakaad2015-25

Lisainfo Muusikapäevade kodulehelt

Admin - post author

No other information about this author.