Loading... (0%)

Nädalalõpp Varblas tuleb taas

02 February 2018

Nädalalõpp Varblas on pika traditsiooniga üritus, mis esmakordselt toimus juba 2011 aastal. Kahepäevasel üritusel saavad inimesed külastada käsitöö- ja omatoodangulaata, simmanit ning kirikontserti. 2016. aastal lisandusid programmi ka õuekohuvikute külastused.

Eelmisel aastal avas “Ampsu teel mööda Varbla valda” uksed kümme kodukohvikut, kus pakuti erinevaid soolaseid ja magusaid hõrgutisi ning lisaks ka mõnusat meelelahutust: näitused, õpitoad, kontserdid. Hinnanguliselt külastas mullu avatud kohvikuid 500-800 inimest ning tagasiside on olnud üdini positiivne. “Mitmed meeskonnad nentisid, et nad poleks eales arvanud, et külastatavus tuleb nii suur,” selgitas Varbla Rahvamaja juhataja Anneli Lobjakas. Tema sõnul pani nii mõnigi kohvik oma praeahjud keset päeva tööle, et uusi hõrgutisi juurde teha.

Osalejate registreerimine on avatud

Nädalalõpp Varblas toimub tänavu 14.-15. juulil ning osalejate registreerimine on juba hoo sisse saanud. Esimeste seas andis osalemisest märku mullu “Roosi ja Roosa romantilise kohviku” meeskond, kes eelmisel aastal paistsid eriliselt silma nii oma hõrgutiste, kui tuntud esinejatega nagu Koit Toome ja Marco Margna. Lisaks ka “Popi kohvik”, kes üllatas külastajaid eriliste alkoholivabade kokteilidega.

“Registreerimise lõpuni on veel veidikene aega, kuid mida varem saame soovidest teada, seda paremini oskame kogu ettevõtmist planeerida,” ütles Anneli Lobjakas, “Julgustaksin kõiki kaasa lööma, sest mida rohkem kohvikuid avatakse, seda suurejoonelisem saab meie ühine üritus olema.”

Oma soovist avada kohvik saab teada anda e-kirjaga anneli@varbla.ee või telefonil 528 2621. Registreerimine lõppeb 1. aprillil.

Traditsioon kestab

Traditsiooniliselt saavad külaliselt külastada ürituse raames Uue-Varbla Muuseumi hoovis avatavat laata, õhtust simmanit ning kirikukontserti. Sammuti on korraldajatel plaanis avada üks ülipõnev näitus, mis pühendatakse Eesti Vabariigi 100 sünnipäevaks ning ka eraldi ettevõtmine pere noorimatele.

 

 

Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

 

Fotod: Anneli Lobjakas

 

Admin - post author

No other information about this author.