Loading... (0%)

4. veebruaril heiskasid riigilipu Pika Hermanni torni Silver Nikkel ja Karmel Lääts

05 February 2018

Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100. sünniaasta puhul heiskavad veebruarikuu hommikutel Pika Hermanni torni lipu noorkotkad ja kodutütred kõikidest Eesti maakondadest. 

4. veebruaril heiskasid Pika Hermanni torni Eesti Vabariigi riigilipu Lihula Gümnaasiumi õpilane Silver Nikkel ja Läänemaa ühisgümnaasiumi neiu Karmel Lääts.

Karmel Lääts astus Lääne maleva kodutütreks 24.02.2009. Kõik need aastad on ta olnud aktiivne nii oma rühmas kui ka koostöös teiste rühmadega. Ta on hea organisaator, tubli meditsiinis ja agar matkaja. Karmel osaleb ka nooremate kodutütarde õpetamisel ja ürituste läbiviimisel. Karmelil on sooritatud 2. järk. 2017. aasta Läänemaa Kotkaretkel saavutas ta koos oma võistkonnaga 1. koha. 2016. aasta Ernakesel tuli 3. koht. Karmel on perest, kus on üles sirgunud 1 noorkotkas ja kõik kolm õde on kodutütred!

Silver Nikkel liitus Lääne maleva noorkotkastega 28.03.2014. Silver on väga mitmekülgsete huvide ja oskustega. Osaleb rännakutel, on hea looduse tundja, mängib Kaitseliidu Lääne maleva orkestris ja on suurepärane mälumängur! Möödunud aasta suurimateks saavutusteks võib pidada NK vabariikliku matkamängu IV kohta, vabariikliku mälumängu II kohta ja Kotkaretke III koha saavutamist.

Foto: Erik Peinar, Riigikogu


Kaitseliidu noorteorganisatsioonid korraldasid lipuheiskajate leidmiseks konkursi kõigis maakondades üle Eesti. Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili kinnitas, et Pika Hermanni lipu heiskamine Eesti sünnipäevakuul on noorkotkastele ja kodutütardele suur au ja tunnustus. “Võime olla kindlad, et veebruaris lähevad riigi esimest lippu heiskama meie parimate noorkotkaste ja kodutütarde esindajad. Samuti on see hea näide sellest, kuidas riik hoolib oma noortest ehk oma tulevikust,” ütles kindral Meelis Kiili.

Noorkotkad ja kodutütred heiskavad lipu 1.–23. ja 25.–28. veebruaril, 24. veebruaril on mõlemad organisatsioonid esindatud oma liputoimkondadega riigilipu heiskamise tseremoonial Toompeal Kuberneri aias.

 

 

Refereeritud: Kaitseliidu Lääne Maleva koduleht

Admin - post author

No other information about this author.