Loading... (0%)

Naised tikkisid Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks Lihula lillkirjalisi seelikuid

03 May 2018

Mullu septembris kuulutas Lihula Rahvaülikool välja Lihula lillkirjalise seeliku tikkimise kursuse, mille tulemusel on tänaseks valminud 18 ilusat ja ainulaadset rahvariideseelikut. 

Möödunud aasta sügisehakul tuli Liisi Saarel, kes on MTÜ Lihula Rahvaülikooli juhatuse liige, mõte teha Lihula lillkirjalise seeliku tikkimise kursus. Üsna pea rääkis ta sellest Lihula Lilltikandi Seltsi liikmele Eda Aavikule, kellega üheskoos otsustatigi idee ellu viia. “Mõtlesime, et kuna tuleb Eesti Vabariigi 100. aastapäev ja nii üks kui teine soovis lillkirjalist tikkimist õppida, et teeme siis sellise kursuse, kus räägime ajaloost ja õpetame algusest lõpuni Lihula rahvariideseeliku tegemist,” selgitas Liisi. Septembris hõigatigi kursus välja.

Huvi Lihula lillkirjalise seeliku tikkimise vastu oli suur ja nii alustaski oktoobris õppimist kaks eraldi gruppi, kuhu kuulus kokku 25 usinat naist Tallinnast, Turbast, Sipast, Vigalast ja Lääneranna vallas Lihulast Virtsuni ja Tarvani välja. Esimestel koolituspäevadel tutvuti Lihula rahvariiete ja Lihula lilltikandi ajalooga, seejärel alustati mustrite kavandamise, sobivate lõngade valimise ja omavahel sobitamisega ning lõpuks ka mustri kangale kandmisega. Alles siis, kui kogu ettevalmistus oli tehtud, võis tikkimine alata.

Galerii: Liisi Saare

Esimesed kiiremad said mustri tikkimisega valmis juba uue aasta alguses ja nii alustatigi seelikute kokkuõmblemisega, mida juhendas oma ala professionaal Kaie Sillukse.

Galerii: Eda Aavik

Aprilli lõpus toimus kursuse ametlik lõpetamine, kus meenutati õpitut, sooritati eksam ning väljastati ka tunnistused. Kokku valmis selle aja jooksul 18 seelikut; üks usin naine jõudis tikkida koguni kaks seelikut – ühe endale, teise lapsele. Seitse kursusel osalenud õpilast lubasid oma tööd lõpetada natuke hiljem.

Galerii: Kristina Kukk

Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

Admin - post author

No other information about this author.