Loading... (0%)

Talguteni on jäänud loetud päevad

03 May 2018

Juba sel laupäeval, 5. mail toimub üle-eestiline talgupäev Teeme ära. Lääneranna vallas saavad vabatahtlikud valida 39 talgukoha vahel.

Nagu eelnevatel aastatel on ka tänavu korrastusi erinevaid ja igasuguseid: külatalgud, mõttetalgud, prügikoristamine, postkastitalgud ja palju muud. Näiteks toimuvad Kõmsi kalmetel, mis on muinsuskaitseobjekt, heakorratööd, mille raames eemaldatakse võsa ning korjatakse oksi. Rootsi oja puhastamistalgute eesmärgiks on aga saada vesi ojas vabamalt liikuma. Kinksi külatalgutel tehakse kevadtöid külaplatsil ja rajatakse kihelkonnakooli mälestuspingi juurde infotahvel.

Kingime Eestile 100. aastapäeva puhul oma kihelkondade värvid

Teeme ära meeskond üheskoos EV100 korraldustoimkonnaga kutsuvad tänavu üles tegema oma elukeskkonda paremaks ja rõõmsamaks, kasutades selleks oma kodukihelkonna traditsioonilisi värve.

Kihelkonnavärvidesse sobib värvida kõike, mis talgutel värskendamist vajab: bussiootepaviljon, postkastialus, piirdeaed või külamaja istepink, kuuri- ja aidauks, lillekastid või köögikapp.

Päästeamet soovitab omalt poolt võtta kogukonna turvalisuse tagamiseks tähelepanu alla koduümbruse väikesed veekogud, samuti tiigid ja kraavid, sest igal aastal juhtub õnnetusi nii laste kui ka täiskasvanutega just nende veesilmade juures.

Nende tähistamiseks ja piiramiseks võib talgute käigus rajada ja paigaldada kergemad tarad või piirded, mis sobib samuti värvida kihelkonnavärvidesse.

Talgutööde käigus võib kogukond üheskoos ehitada uue postkastialuse, kuhu mahuvad mitme majapidamise postkastid ja soovikorral ka küla teadetetahvel.

Omniva kingib kogukondadele üle Eesti 300 uut grupipostkasti, et välja vahetada aegunud postkastid. Valikus on kahte sorti grupikaste 5 postkastiga ja 8 postkastiga.

Grupipostkasti soovist saate kirjutada Omnivale info@omniva.ee, lisades kindlasti soovitava grupipostkasti asukoha ja vajalike lahtrite arvu.

Kuidas saan teada oma kihelkonna värvid ja mustri?

EV100 korraldustoimkonna initsiatiivil on värskelt valminud raamat “Eesti kihelkondade värvid”, mida saab alla laadida Issuu veebilehelt.

Raamatusse on ERMi teadurid valinud igale kihelkonnale välja ühe seal levinud värvikombinatsiooni, mida tasub kodukihelkonna kaunistamisel eeskujuks võtta.

 


Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

Admin - post author

No other information about this author.