Loading... (0%)

Otsime ajaloolisi Läänemaa rahvarõivaid ja abilisi raamatu koostamiseks

21 March 2018

Kodukant Läänemaa on alustanud koostöös Eesti Rahva Muuseumi, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid ning teiste väikemuuseumide ja seltsidega Läänemaa rahvarõivaraamatu koostamist.

Raamatus tuleb juttu Läänemaa 18.–20. sajandi I poole rahvarõivastest ja ehetest. Läänemaa rahvarõivarühma kuulub 13 kihelkonda (ERM): Noarootsi, Lääne-Nigula, Kullamaa, Mihkli, Varbla, Hanila, Karuse, Lihula, Kirbla, Ridala, Martna, Märjamaa ja Vigala. Viimastel aastatel toimunud valla- ja maakonnapiiride liitmisest ajendatuna käsitleme ka Läänemaa administratiivse jaotuse muutumist aegade jooksul.

Raamatus soovime näidata Läänemaa rahvarõivaste ilu, rikkust, mitmekesisust ja muutumist sajandite jooksul.

Ootame kõiki inimesi, kellel on kodus mõni ajalooline Läänemaa rahvarõivaese, sellest teada andma 2018. aasta mai lõpuks Larissa Mandelile aadressil larissa.mandel@gmail.com.

Huvi pakub ja raamatu jaoks on vajalikud ka (kuni 1945. a): fotod rahvarõivakandjatest; lood rõivaste kandmisest, nende valmistamisest või käekäigust; seelikud või seelikukanga katked, särgid, meeste püksid, vööd, ehted, mütsid, üleriided, jalanõud jm. Kui endal kodus midagi alles jäänud ei ole, tasub sellest juttu teha naabriga või aastaid tagasi kaugele kolinud tuttavatega.

Koostame üheskoos ilusa ja sisuka raamatu!

Tekst ja fotod: Larissa Mandel

Admin - post author

No other information about this author.