Loading... (0%)

Penijõel avati Ants Maripuu fotonäitus “Luht ja tegemised”

02 February 2016

Täna, 2. veebruaril tähistatakse üle kogu maailma rahvusvahelist märgalade päeva. Matsalu märgala on rahvusvaheliste märgalade nimestikku ehk Ramsari alade hulka kuulunud juba alates 1976. aastast, seega 40 aastat. Sel puhul avati eile Penijõel Matsalu looduskeskuses Ants Maripuu fotonäitus „Luht ja tegemised“.

Ants Maripuu on pärit Lihula vallast Kelu külast. Ta on elanud ja töötanud Läänemaa erinevates paikades, kuid viimased kümnendid oli seotud Rõude külaga.

Fotod on pildistatud ajavahemikus 1970-2005. Valdavalt mustvalged fotod ei ole küll kõrge kvaliteediga, kuid annavad väga ehedalt edasi heinateo meeleolud Kasari luhas nõukogude ajal. Huvitavaid fotosid on ka Kloostri vaatlustorni püstitamisest ja “Hundiseaduste aegu” filmivõtetest Jaagu talus.

Käivad jutud, et fotonäitusel olevatest piltidest mõned on tegelikult tehtud Ants Maripuu  1977. aastal sündinud poja Margo poolt. Laps oli isaga tööl kaasas ja ajaviiteks mängis fotoaparaadiga – pärast selgus, et olid päris asjalikud pildid tulnud. Kuulduste järgi oli poiss sel ajal olnud umbes 3 aastane.

Näitus jääb Penijõe mõisas avatuks 1.-29. veebruar ning seda saab külastada esmaspäevast reedeni kell 9.00-17.00.

Kaja Lotman

Admin - post author

No other information about this author.