Loading... (0%)

Renate von der Pahlen andis Lihula mõisa 99 aastaks hoiule enda tikitud vaiba

04 November 2016

Möödunud teisipäeval deponeeris Renate von der Pahlen Lihula mõisa 99 aastaks oma vaiba, mida oli tikkinud petit point tehnikas 10 aasta jooksul, mil ta Saksamaal elas.

Paruness Renate von der Pahleni abikaasa Heinrich on Pärnumaa Pootsi mõisa omaniku järeltulija: Matsalu mõisapreili paruness Agnes von Hoynigen-Huene ning tema abikaasa Aleksander von der Pahleni pojapoeg.

Naise sõnul oli tema mees tahtnud näha Matsalu mõisa, kus ta isa oli lapsena suve veetnud. Nii tulidki Renate ja Heinrich 90ndate lõpus esivanemate maid vaatama. Kuna samal ajal oli siinkandis müügis osa kahepereelamust, ostetigi see suvekoduks. Ajapikku hakkas aga Matsalu Renatele nii meeldima, et alates 2005. aastast on ta siinne püsielanik.

Aastal 1980-1990 elas aga Renate koos oma abikaasa Heinrichiga Saksamaal Fallingbosteli linnas, kus antud teos valmis ning elutoa seina kaunistas. Matsallu kolides ei leidnud ta sellele enam õiget ruumi ning seetõttu otsustas, et annab selle pikaajalisele hoiule Lihula mõisa, seda enam, et vaip sobib oma stilistika poolest mõisa suurepäraselt.

Renate sõnul on tegemist väga suure tööga. Motiiv on kantud kangale, mida hiljem siis kaasasoleva originaalfoto järgi tikitakse. “Sarnase vaiba tikkimine on väga aeganõudev töö, mis vajab häid silmi. Must taust on samuti tikitud,” selgitas paruness ning lisas: “Kahju oleks lasta sel kusagil kapinurgas hiirtele ja koidele seltsi seisma jätta.”

 

Krista Kallavus

Päise pilt: Ilme Figol

Admin - post author

No other information about this author.