Loading... (0%)

Rakvere Teater toob Lihulasse loo väikesest inimesest ja suurest ausambast

04 November 2016

Esmaspäeval kell 19 etendub Lihula Kultuurimajas Rakvere Teatri südamlik komöödia “Ausammas”, kus otsitakse vastust küsimusele: “Mida teeksite, kui avastate ühel hommikul, et linna keskväljakule on teile püstitatud ausammas? See on teie nägu ja kannab teie nime, ent te pole kosmoselendur ega vabadusvõitleja. Mille eest?”

Rakvere Teatrit on nimetatud teatriks ratastel – iga nädal võtavad mitmed lavastustrupid ette teekonna suuremasse-väiksemasse linna või maakohta – eesmärgiks see, et teater jõuaks paikadesse üle kogu Eesti. 7. novembril on kord Lihula käes.

Inimene on väike, aga ausammas võib sellest hoolimata olla suur. Nii suur, et ei mahu enam inimese sisse ära.

Sooja huumoriga näidend portreteerib inimesi meie kõigi ümber ning tõestab, et ka pealtnäha kõige tavalisema inimesega võib juhtuda midagi väga ootamatut ja suurt. Nimelt avastab üks heasüdamlik, kuid veidi viinalembene kojamees hommikul, et öö jooksul on temale ausammas püstitatud. Kogu linnake on elevil ning põleb uudishimust, et teada saada, millega on nende kojamees säärase austuse ära teeninud. Paraku jääb ka üleöö kuulsaks saanud Ivan Muhhin segadusse – tõepoolest, mille eest?

Lihula Kultuurimaja lavale astuvad sellised tuntud Eesti näitlejad nagu Eduard Salmistu, Ülle Lichtfeldt, Tarmo Tagamets, Marin Mägi-Efert, Saara Kadak, Tarvo Sõmer, Liisa Aibel ja Helgi Annast.

Piletite broneerimine ja info Rakvere Teatri kassast telefonil 329 5444 või kassa@rakvereteater.ee, kuid kõige mugavam on  pileteid osta Piletimaailmast.

 

Laila Talunik
Rakvere Teatri turundusjuht

Fotod: Siim Vahur

Admin - post author

No other information about this author.