Loading... (0%)

Lihulas peeti Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlused sumomaadluses

04 November 2016

Kolmapäeval, 2. novembril peeti Lihula lasteaia maadlussaalis Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlused sumomaadluses, millest võttis osa 44 noort maadlejat. 

Päris sumomaadluseks seda nimetada ei saa, kuna maadeldi vöödeta. Küll aga on sarnaste reeglite järgi toimuv trügimine heaks väljundiks poistele ja tüdrukutele, kellele meeldib traditsioonilisest palli tagaajamisest teistsugune enese proovilepanek.

Tegemist oli võistlusega, kuhu sai tulla põhimõtteliselt ilma igasuguse ettevalmistuseta: põhjalik ala tutvustus ja ettevalmistus toimus kohapeal, siiski reeglina võitmiseks sellest ainuüksi ei piisa.

Naljakal kombel oli sumomaalduse võistlusel esindatud väga suur arv erinevaid koole, mida saab seletada kahe põhjendusega: maadlusega tegelevates klubides on harrastajaid paljudest eri koolidest ning individuaalne võistlemine annab hea võimaluse osaleda koolispordivõistlustel ka tillukestel koolidel.

Võistlustel osales kokku 40 noormeest ja 4 neidu üheteistkümnest Läänemaa koolist: Martna, Nikolai, Noarootsi, Taebla ja Virtsu koolist, Lihula Gümnaasiumist, Haapsalu linna ja Metsküla algkoolist, Kullamaa keskkoolist ning Haapsalu ja Ridala põhikoolist.

Eriti suur osalejate arv oli 7.-9. klassi poiste raskekaalus, kus mõõtu võtsid koguni seitse ligi 100 kg vägilast. Selle kehakaalu võitjaks tuli tänavu oktoobris Euroopa sumomaadluse meistrivõistlustel pronksi võitnud Virtsu kooli noormees Eerik Pank, kelle saavutust kajastasime hiljuti ka Lihula Teatajas.

Ka teised RJK Leola klubi lapsed olid tublid ning hoidsid meie valla koolide lipud kõrgel. Siinkohal toomegi Teieni nende tulemused:


1.-3. klass

(-25kg)
Ats Kaasik, Lihula – 1. koht
Rainer Vahar, Lihula – 3. koht

(-35kg)
Joosep Mihkelmaa, Lihula – 3. koht
Sten Martin Viidemaa, Lihula – 5. koht
Gregor Hendrik Mölder, Lihula – 5. koht

1.-3. klass (-45kg)
Jakob Kastepõld, Metsküla – 1. koht

1.-3. klass (+45kg)
Mairo Roosma, Lihula – 1. koht


4.-6. klass

(-30kg)
Charli Takk, Lihula – 1. koht

(-40kg)
Stefan-Lauri Mölder, Lihula – 2. koht
Markus Lille, Lihula – 3. koht

(-50kg)
Alvar Nikkel, Metsküla – 1. koht


7.-9. klass

(-70kg)
Markus Sõber, Lihula – 2. koht

(+70kg)
Eerik Pank, Virtsu (RJK Leola) – 1. koht
Ainar-Sten Junker, Lihula – 2. koht


Tüdrukud

(+50kg)
Kristyn Pihelgas, Lihula – 1. koht


Janar Sõber
RJK Leola treener

Fotod: RJK Leola

Admin - post author

No other information about this author.