Loading... (0%)

Silver Nikkel tunnustati üheks vabariigi parimaks tromboonimängijaks

03 April 2017

Kevadise koolivaheaja alguses siinsamas kajastatud Lihula metsasarvemängija eduloole on põhjust kirjutada uue õppeveerandi alguses väike järjejutt, sest ka 25. märtsil Tallinna Muusikakeskkoolis toimunud trompetite ja madala vase konkursil õnnestus tihedas konkurentsis saavutada üks auhinnaline koht, mille tõi trombooni eriala teises vanusegrupis esinenud Silver Nikkel.

Tundub, et trompetite kõrval hakkab vahepealsest mõõnaperioodist üle saama ka madal vask. Põhjuseid selleks võib olla päris mitmeid, alates uue õpetajate põlvkonna pealekasvamisest lõpetades sellega, et taas pööratakse vajaliku tähelepanu ka orkestrite arendamisele – neid aga ilma tromboonide, eufooniumite ja tuubadeta naljalt ei tee.

Igatahes, 58 madala vase mängijat finaalis on täiesti representatiivne kogus.

Silver võistles küllalt ühtlase tasemega teises vanuserühmas. Selles vanuses noortelt pillimeestelt oodatakse lisaks heale “grammatika” tundmisele ka juba isiklikku suhestumist esitatavaga, oma käekirja. Kõige selle ülesleidmine nõuab teravat mõistust ja kiiret mõttetegevust. Silveril sellest puudu ei tule, ja sestap oli tema esituses niihästi ilusat kandvat tooni kui ka musikaalsust. Auhinnaks tubli kolmas preemia.


Eraldi tasuks mainida, et kuigi selles vanusegrupis esimese preemia võitnud Mart Erik Põdra õpib praegu Tallinna Muusikakeskkoolis, on ta oma muusikuteed alustanud Pärnu-Jaagupis. Sel moel rändas kogu auhinnalaud väiksematesse kohtadesse – lisaks eelpool mainitud asulatele veel Märjamaale ja Otepääle.

Heaks muusikuks saamine ei sõltu rahvastikuregistri andmetest!

Ilusa soorituse tegid ka sama päeva õhtul esinenud trompetistid Kulla Saatmäe ja Tõnis Lepp. Auhindu lisaks küll ei tulnud, aga trompetite konkurentsisõel ongi tohutult tihe. Lihtsalt hästi mängijad ei pääse edasi regioonivoorustki ning lihtsalt väga hea esitus finaalis ei tõmba enam žürii tähelepanu – oodatakse mingit “lisaväärtust”.

Punktid, mida näiteks Kulla sai, oleks madala vase konkurentsis toonud kolmanda preemia või kahes vanemas trompetite vanusegrupis diplomi. Aga 18 omavanuse seas jäi neist punktidest veidi vajaka.

Siiski oleks patt nuriseda. Eestis on kokku 46 muusikakooli, kus trompetit õpetatakse. Neist finaalis oli esindatud 14 kooli. Lihula sealhulgas. Mida veel tahta?

Mati Põdra

 

Fotod: Lihula Muusika- ja Kunstikooli Facebook

Admin - post author

No other information about this author.