Loading... (0%)

Teatrielamused Lääneranna valla lavadel

17 April 2018

Aprilli lõpus saavad teatrisõbrad nautida Lääneranna vallas kaht etendust, mille peaosades mängivad tuntud Eesti näitlejad.

Öökuninganna

20. aprillil kell 19.00 on Lihula Kultuurimaja laval Vana Baskini Teater Piret Jaaksi tragikomöödiaga “Öökuninganna”.

2015. aastal kirjutatud tänapäevane näidend on haarav lugu kahe väga erineva inimese kohtumisest.

Üksildase ja unustatud endise kuulsa ooperilauljanna hooldajaks saabub salapäraste kavatsustega noormees. Algab psühholoogiliselt peen pingestatud mäng – kes keda.
Tegemist on kriminaalsete sugemetega tragikomöödiaga, kus hargneb põnev ja dramaatiline sündmustik, mis on kantud kahe väga erineva inimese tahtest saavutada teise üle mõjuvõim, ja seda omakasu eesmärgil.
Aegamööda avanevad vaatajate ees mõlema tegelase saatused ja saladused. See on ühtaegu põnev, humoorikas ja traagiline lugu, mis on kantud mõttest, et kui kohtud kord elus väga tugeva isiksusega, siis ta kindlasti muudab sinu olemust ja eesmärke.

Osades: Helgi Sallo, Roland Laos, Raivo Mets/Eero Spriit/Allan Kress. Lavastaja: Eero Spriit, kunstnik: Jaak Vaus.


Ürgmees

26. aprillil kell 19.00 on Kõmsi Rahvamaja laval Jan Uuspõld Rob Beckeri komöödias “Ürgmees”.

See on koomiline sisekaemus meeste ja naiste vahelistesse suhetesse, kus Ürgmees pakub mõlemale sugupoolele naeru ja äratundmist. Publikus tekib üksteisemõistmine, kui nad etenduse ajal endid laval kuuldud lugudes ära tunnevad.

Eestisse jõudis Ürgmees 2004. aastal Jan Uuspõllu esituses, mis leidis väga kiiresti tee eesti publiku südamesse. Pärast seda on Jan Uuspõldu ka korduvalt nimetatud eesti ürgmeheks. Aastate jooksul etendati Ürgmeest üle 300 korra. Pärast kuueaastast pausi on publikul võimalik näha värskenenud Ürgmeest taas Eesti lavadel.


Päise pilt: Pixabay.com

 

Admin - post author

No other information about this author.