Loading... (0%)

Liigu ja õpi Avastusrajal

16 April 2018

Keskkonnaamet kutsub südamekuu puhul kõiki loodusesse tervist edendama kasutades selleks digitaalset rakendust Avastusrada.

Tänasest kuni 30. aprillini on igas Eesti maakonnas avatud vähemalt üks “Liigu ja õpi Avastusrajal 2018” virtuaalne rada, mille läbimist looduses toetab nutiseadme veebilehitsejas töötav rakendus. Igal rajal on 15 kontrollpunkti piirkonna loodus- ja kultuuriobjektide kohta. Koostöös Tervise Arengu Instituudiga on tänavu kõigil radadel ka mõned sellised ülesanded, mis suunavad matkaja mõtlema oma tervisele. Sest tervis sh tervislik toitumine ja looduses liikumine on omavahelises tihedas seoses.

Lihula Avastusrada algab Lihula Kultuurimaja eest ja lõpeb Kunsti- ja Muusikakooli kõrval asuval puhkeplatsil. Raja läbimine looduses ja ülesannete lahendamine võtab aega ligikaudu üks tund. Rajad sobivad hästi nii õpilastele kui ka täiskasvanutele.

Raja läbimiseks peab osalejal olema:

  • mobiiltelefon või tahvelarvuti (mis kasutab minimaalselt operatsioonisüsteemi iOS-versioon 8, Android 4.4 või Windows Phone 8.1)
  • mobiilne interneti ühendus (vähemalt 3 G kiirusel)
  • telefonis sisselülitatud GPS-moodul ja asukoha tuvastamine
  • e-posti aadress

Kuidas alustada:

  1. Mine lehele avastusrada.ee
  2. Vali LÄÄNE –> Keskkonnaamet Matsalu rahvuspargi keskus –> Liigu ja õpi Lihula Avastusrajal 2018
  3. Vajuta MÄNGIMA
  4. Registreeri end või oma meeskonda mängu
  5. Vajuta lingile, mis saabub sinu e-postkasti
  6. Ja mis siis muud, kui rajale!

NB! Radasid läbides ole tähelepanelik ning järgi liikluseeskirju! Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesena ja punktid punaste täppidena. Kui mäng mingil põhjusel katkeb, siis tuleb avada uuesti Avastusraja poolt saadetud e-kiri ning klõpsata uuesti lingil. Tulemused kaotsi ei lähe ja mäng jätkub seal, kus ta pooleli jäi.

Rajad on läbitavad ka pärast kampaaniat. Samuti saab läbida eelnevate aastate radasid, nt „Liigu ja õpi Lihula-Penijõe Avastusrajal 2017“ või lähimaid radu Haapsalus ja Pärnus (Liigu ja õpi Haapsalu Avastusrajal 2018 ja Liigu ja avasta 2018! Pärnu Rannapark).

Liikumine on tervislik! Toredat seikluslikku avastamist!

 

Tekst ja fotod: Nele Sõber, Keskkonaameti keskkonnahariduse spetsialist

Admin - post author

No other information about this author.