Loading... (0%)

Üle maailma publiku südameid võitnud Ivanir ja Said esinevad täna Lihula mõisas

24 August 2016

Norrakas Ivanir Sibylla Hasson ning Iisraelis elav palestiinlane Said Salama on mitmekülgsed artistid, kes esinenud rohkem kui 20 erinevas riigis. Eestis viibivad nad seoses rahvusvahelise jutuvestmise festivaliga Jutupühad, mille üheks tänaseks sihtpunktiks on ka Lihula.

Täna, 24. augustil toimub Lihula mõisas kaks kohtumist.
16-16.50 koolinoortele
18-20.15 kõik ülejäänud, nii nooremad kui vanemad

Kes soovib, on teretulnud ka mõlemal korral!
“Meie kõigi sees on laps!” ütleb Said Salama täna hommikul ning julgustabki pigem osalema nii kell neli kui kuus. Osavõtt on TASUTA, kohapeal tõlge eesti keelde.  Avatud on ka Lihula mõisas asuv kohvik Väike Salong.

Said and Ivanir

Ivanir ja Said. Foto: erakogu

Ivanir Sibylla Hasson ja Said Salama kohtusid 2007. aastal Rootsis ühel sümpoosiumil. Ivanir oli publiku hulgas ning kohtus koridoris Saidiga, tundes talle otsa vaadates koheselt ära, et tegemist on tema inimesega. Nagu hiljem selgus, oli tegemist ühe selle õhtu esinejaga.

Praegu, peaaegu 10 aastat hiljem, on need kaks artisti head sõbrad ja koostööpartnerid. Aastatel 2010-2012 etendasid nad ühiselt üle 70 korra pantomiimlavastust Looking for a job, mida mängisid nii Norras kui Iisraelis.

“Enamik teemad on samad, kuid erinevates kultuuriruumides lihtsalt väljendatakse neid erinevalt,” ütles Ivanir, kelle sõnutsi on selle etenduse taga nii palju enamat kui pealtnäha paistab. “See on üks huvitavamaid projekte, kus ma olen osalenud,” kinnitas ka Said.

“Öeldakse, et taevas on piiriks, aga ma olen veendunud, et see pole tõsi, sest piire pole!” on veendnud Said Salama, kelle sõnutsi on alati midagi õppida ja suundi, kuhu poole areneda. “Iga kord, kui ma reisin, saan ma aru, kui palju on seda, mida ma ei tea.”

Tänastesse lugudesse on nad kombineerinud ennast kui artisti ja ennast kui inimest. “Räägime, kes me oleme. Mida ma teeme ja miks me seda teeme!” kinnitavad jutuvestjad ühest suust.

“Mõnikord, minult küsitakse, mis on minu töö. Palun, saage aru, see ei ole minu töö. Ma pole seda tööd valinud, see on valinud minu ja see on pigem minu missioon. Me kõik otsime oma hinge, oma kutsumust ja minu meelest on lugude jutustamine, kas läbi pantomiimi või läbi laulu või sõnade üks viis seda leida ning jagada,” kirjeldas Said Salama.

Ivanir, kes elab Norra mägedes keset metsikut loodust, loodab läbi enda olemuse ja lugude aidata uuesti ühendust saada looduse, iseenda ja teistega meie ümber. “Ühtlasi loome seeläbi uuesti ja uuesti ka enda isiklikku lugu,” on ta veendunud.

Mõlemad jutuvestjad ootavad tänast Lihula publikuga kohtumist ja loodavad, et suudavad endast maha jätta midagi, mis innustab, inspireerib ning aitab mingitele asjadele vaadata teise pilguga. “Me oleme õnnelikud inimesed, kohe väga-väga õnnelikud, sest meie jaoks on lugude jutustamine viis, kuidas inimesteni jõuda ja loodetavasti jõuda ka nende südametesse,” ütles Said lõpetuseks.

“Meil on tõeline au siin Eestis olla ning suur rõõm, et saame ka Lihulasse tulla!” kinnitas ka Ivanir.

Fotod: Kristi Märk

Ivanir Sibylla Hasson (Norra) on jutuvestja ja koolitaja ning juhib tsirkus Sibylla nimelist teatritruppi. Ta elab väikses talus Hardangervidda rahvuspargi servas. Loomeinimesena ammutab ta palju inspiratsiooni sealsetest mägedest ja loodusest. Müütide, legendide ja muinasjuttudega on ta töötanud juba üle 30 aasta, luues ennekõike lastele mõeldud etendusi.
Viimased kümme aastat on Ivanir olnud seotud tervendava jutuvestmisega nii uurija, koolitaja kui ka sümpoosionite korraldajana.

Said Salama (Iisrael) on näitleja, lavastaja, näidendite kirjutaja, jutuvestja ja miim. Ta on tegelenud pantomiimiga üle kolmekümne aasta. Said on rajanud Haifasse keskuse, kus on võimalik õppida seda imelist kunsti. Samuti on ta rahvusvahelise pantomiimifestivali ja Al-Madina teatri kunstiline juht.

Samal teemal: Lihula on rahvusvahelise jutuvestmise festivali üks sihtpunkt

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

 

Admin - post author

No other information about this author.