Loading... (0%)

Pühapäevasel Matsalu rattamaratonil stardib ligi 300 osalejat üle Eesti

23 August 2016

Pühapäeval, 28. augustil toimub Kirblas Matsalu IX rattamaraton, mis on Lääne-Eesti maastikurattasarja Fixus Sport Marimetsa Kapi võistlussarja kuues etapp.

Eelmisel aastal lõpetas Matsalu rattamaratoni pika distantsi 151 ning lühema 140 võistlejat; lastesõitudel osales kokku 61 väikest rattasõpra. Tänavu on korraldajate sõnul Marimetsa Kapi kõigil etappidel olnud märkimisväärne osalejate kasv ning seetõttu prognoositakse pühapäevaks ligi 300 osalejat.

Matsalu IX rattamaratoni rada kulgeb mitmekesisel maastikul – sõidetakse kruusateedel, loodusliku jõeluha serval, paepealsel karjamaal, vanadel teekohtadel, põldudel, metsaradadel ning väheke ka asfaltkattega kergliiklusteel.

Rada on eelmistel aastatel Matsalus rattakrosse sõitnud ratturitele suures osas tuttav. Nagu eelmiselgi aastal, kulgeb stardiring ning finišieelne 3,4 kilomeetrine ring Kirbla pangal jõudes Kirblast pärit loodusuurija Eerik Kumari mälestuskivini.kaart

Kirblas sündinud ja kasvanud Jaan Saviir on Marimetsa Kapi Matsalu etapi üks peamisi eestvedajaid ning peab seda Kirbla külast algavat rattamaratoni oma südameasjaks.

“Minu soov on seda sõitu teha just siin, just sel moel ja just sellises kohas. Tuua inimesi oma kodukanti, Kirblasse. Näidata ja tutvustada neile Matsalu ilusat loodust: Kasari sild, Kumari kivi, luhaniidud – kõik niisugused kohad, kuhu inimene muidu võib-olla kunagi ei satu,” selgitas Jaan.

Lisaks talle on korraldamises kaasa löömas veel üle kolmekümne vabatahtliku, kelle eesotsas ka Lihula Gümnaasiumi direktor Janar Sõber.

“Olen juba praegu tänulik kõigile neile, kes on oma kärude, ATV-de ning kätega olnud abiks selle vahva spordiürituse korraldamisel, aga ka neile, kes tulevad appi võistluspäeval. Nüüd on jäänud vaid oodata ja loota, et tänavu ei tule sellist vihmapidu nagu mullu,” kommenteeris Janar ning lisas: “Tulge kindlasti omadele kaasa elama: ergutama, innustama ja tunnustama!”


Võistlusdistantsid

Pühapäevasel rattamaratonil saab võistelda kahel põhidistantsil: 45 või 20 km. Kui lühikesele distantsile on oodatud kõik võistlejad, kes on sündinud aastal 2008 või varem, siis pika distantsi saavad ette võtta vaid need, kelle sünniaasta ei ole hilisem kui 2003.

Selleks, et ka perede pisemad esindajad saaksid rattapisikust nakatuda, toimuvad eraldi sõidud ka lastele ning seda koguni kolmes vanuserühmas: 8-10 aastased võistlevad kahe ning 4-7 aastased ühe kilomeetrilisel rajal.

Kõige väiksemad, kes võivad appi paluda ka oma vanemaid, võistlevad 200 m distantsil. Kõiki lastesõidus osalejad premeeritakse diplomi ning jäätisega.

Tillusõit 2015. Foto: Kristina Kukk

Lisaks saab Marimetsa Kapp rattavõistluse raames registreerida perevõistkonna: isa, ema ja lapsed. Kõigi nende vahel toimub autasustamise käigus pereloos, kus korraldajate sõnul on vähemalt kümmekond auhinda. “Nii saavad osalemisest rõõmu paljud rattamaratonile tulnud, kes muidu pjedestaalile veel ei küüni,” selgitas Jaan Saviir.

Perevõistkonna saab registreerida enne võistlust stardipaigas.


Eelregistreerimine aitab säästab raha

Matsalu IX rattamaratonile eelregistreerimine on avatud neljapäeva, 25. augustini. Siinkohal tasub mainida, et varakult kirja pandud nimi toob olulise säästu, sest lühikese ning pika distantsi eel- ja kohapeal registreerimise hinnavahed märgatavad: 12/20 ning 15/25 vastavalt.

Noortele vanuses kuni 18 on osalemine tasuta.


Ajakava

10.00 – 11.30 – stardimaterjalide väljastamine ja registreerimine
10.00 – 10.45 – lastesõitudele registreerimise ja stardimaterjalide väljastamine

10.45 – lastesõitude proovisõit
11.00 – lastesõitude stardid
12.00 – põhisõitude stardid
14.30 – lastesõitude autasustamine
14.45 – põhisõitude autasustamine


Rajaskeem

Võistluspäeval on teeserva paigaldatud suunaviidad „Marimetsa Kapp STARTI“, mida mööda sõites saabutakse võistluskeskusesse.

Rajatutvustust ning -kaarti saab lähemalt uurida Läänemaa maastikurataste sarja Marimetsa Kapp peakorraldaja JK Paralepa lehel.

Foto: Rivo Pajur

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Päise pilt: Rivo Pajur

 

Loe eelmisel aastal Lihula Teatajas ilmunud artikleid: 

Õlg-õla tunne ja ühine pingutus Matsalu rattamaratonil
Pühapäevasel Matsalu rattakrossil stardivad sajad jalgratturid
Võimalus kaasa lüüa Matsalu rattakrossi korraldusmeeskonnas

Admin - post author

No other information about this author.