Loading... (0%)

Galerii: Hommikusest vihmast hoolimata õnnestus Vanamõisa kirbu- ja käsitööturg suurepäraselt

25 August 2016

Laupäeval, 13. augustil toimus Vanamõisa pargis viies kirbu- ja käsitööturg, mis vaatamata hommikusele vihmale tõi õhtuks hulganisti külalisi.

Vihmane ilmaprognoos, mis ähvardas ürituse ebaõnnestumist, tekitas korraldajatele paraja väljakutse: hommikuse vihmasaju tõttu loobusid mitmed kauplejad osalemast. Ka paljud ürituse külastajad jäid saju tõttu pikemalt koju varju. Õnneks otsustas ilmataat ürituse alguses kallamise lõpetada ja sademeta ilm jäi kestma.

Tänavusel kirbu- ja kästitööturul olid oma kauba välja pannud 17 müüjat: osta sai ehteid ja ehetekarpe, kaltsuvaipu, käsitöökaarte, aiasaadusi, puidutooteid, riideid, jalatseid, aga ka küpsetisi. Lisaks kauplemisele toimus õnneloos, tehti näomaalinguid ning lastele oli püsti pandi suur batuut. Päeval tuli külla Pipi, kellega koos sai lõbusalt mängida ja laulda.

Kogu päeva vältel täitsid lava erinevad esinejad: esimesed tantsupaarid meelitas jalga keerutama Lihula oma Junior Danceband. Oma põnevaid rahvatantsuskavasid esitasid Läänemaa naistantsurühmad Haniale ja Rõõmurullid; Lihula noortemaja oli sedapuhku kokku pannud moešõu, kus esitleti põnevaid riiete taaskasutusvõimalusi. Simmanile lisas hoogu ansambel Lihtsalt Ilusad.

Õhtu peaesineja oli Toomas Anni, kes meelitas tantsuplatsi rahvast täis. Sooja vastuvõtu said ka üllatusesinejad: oma külade inimesed sealhulgas mitmed MTÜ Vanamõisa Külade Ühenduse liikmed. Pealtvaatajatele esitati Playback show‘d, kus lisaks Edgar Savisaarele astusid lavale üles Sõnajalad, Push Up ning Kihnu Virve koos lastelastega. Samuti toimus traditsiooniline piletiloos.

Oli igati tore suvelõpuüritus, kus hommikusest vihmast hoolimata elas pärastlõunast hilisõhtuni nii küla kui ka külastajad!

 

Martin Murre
MTÜ Vanamõisa Külade Ühendus

Ürituse täismahus galerii on üleval MTÜ Vanamõisa Külade Ühenduse Facebooki lehel

Admin - post author

No other information about this author.