Loading... (0%)

Uus kontserdipaik, uued tegijad, uued üritused

18 May 2018

Sakste Maja taasavanemine on põhjustanud ahelreaktsiooni mitte ainult söögi- või saunatamisvõimalusi silmas pidades. Lääneranna muusikute väga võimsalt pealekasvav generatsioon testib sel suvel maja lausa kahest otsast.

Juba 25. mail toimub kohvikus salongiõhtu „Saame tuttavaks – vibrafon!“ Tänu meisterlikult läbiviidud lobitööle tagatubades on muusikakoolil see pill nüüd olemas ja juba sissegi mängitud. Mitmepalgelise muusikaga Bachist biitliteni tutvustavad selle pilli erinevaid kõlasid ja mänguvõimalusi lisaks nende ridade kirjutajale Tuuli Pikkmets ja Birgit Mikkus (tema ka trummidel), solistide ja taustajõududena löövad kaasa veel Marie Põdra (flööt, oboe, kitarr) ja Erik Mikkus (tšello, kontrabass).

Suve jooksul läheb aga põhjalikumale testimisele Sakste Maja õue kui kontserdipaiga võimalused ja võimekus. 4. juulist 8. augustini toimub seal kolmapäevaõhtune (algusega kell 18.00) kontserdisari Puhkpillisuvi’2018, kus üles astuvad niihästi kohalikud muusikud kui oma ala tipptegijad. Umbes kolmveerandtunniste kontsertide plaan on praeguseks kujunenud järgmiseks:

  • 4. juulil avakontsert “Perkussiivne stardipauk”. Esineb Klassikatäht 2018 Tanel-Eiko Novikov, soojendust teeb Lihula MKK löökpilliansambel
  • 11. juulil ajatut kvintettmuusikat pakuvad Lihula MKK BrassQ+ ja BrassQ-2
  • 18. juulil “Eestimaa suvi”. Eesti heliloojate puhkpillimuusika meelelahutuslikumat palet tutvustab Lihula MKK orkester
  • 25. juulil “La mode retro”. Esineb Junior DanceBand
  • 1. augustil mängivad kammermuusikat Lihula MKK õpilased
  • 8. augustil lõpukontsert “Finale ultimo – Palju õnne”. Lihulat õnnitleb 807. sünnipäeva puhul Kaitseväe Orkester, dirigent kolonelleitnant Peeter Saan.

Ära ei jää kontserdid mitte mingil juhul, kuid kui tund aega enne kontserti on halvad ilmaolud, kolitakse kontsert sobivatesse siseruumidesse ning võivad toimuda muudatused esitatavas programmis.

Mis saab sellest kõigest tulevikus, sõltub, kuidas praeguseks planeeritud kontserdid vastu võetakse. Seepärast soovitus – oma silm on kuningas!

 

Mati Põdra,
Lihula Muusika- ja Kunstikooli õpetaja

 

Päise pilt: Pixabay.com

Admin - post author

No other information about this author.