Loading... (0%)

Lihula Teataja värske paberleht on loetav ka veebis

08 July 2016

Eile, 7. juulil jõudis vallaelanike postkastidesse järjekordne Lihula Teataja paberleht, mis on praeguseks olemas ka veebis. Leht on tavapärase 12 lehekülje asemel taas oluliselt mahukam, sisaldades muuhulgas üle kahe lehe laiuvat suvist kultuurikava.

Lihula Teataja seekordne number on suures osas ees ootavate suvesündmuste ja Lihula 805. sünnipäeva teemaline, kandes alapealkirja “Lihula 805  rännak läbi ajas pildis ja sõnas”.

Nii näiteks annab Mati Mandel põgusa ülevaate, milline Lihula kunagi oli ning lisaks saate lugeda Lihula kunagise kirikuõpetaja Toomas Pauli meenutusi.
Lisaks on valminud Lihula teemaline mälumäng, mille küsimuste koostamiseks panid pead kokku Urmet Kook ja Tarvi Sits, ning Lihula spordiajaloo põnevamate faktide kogum, kus autoriks Jaanus Getreu.

Loomulikult on oma koht ka kõigel päevakajalisel, nii on lehes selle aasta lõpetajate fotod ja nimekirjad, Lihula Teataja veebiportaali TOP kümnel ning mitmesugused teated ning lühiuudised.

Rohkelt kaasamõtlejaid ja materjali

Kuigi leheruumi peaaegu topelt, tervelt 20 lehekülge, kogunes materjali ikkagi oluliselt rohkem, mistõttu tuli meil teha valik, mida võtta ja mida jätta. Samas, kindlasti ei lähe midagi kaotsi,  sest kõik, mis praegu lehte ei mahtunud, saab kindlasti kajastatud siin, Lihula Teataja veebiportaalis.

Neid, kes viimase lehe sisu kokku panemisel kaasa mõtlesid ning sõna sekka ütlesid, oli palju. Nii leiame info edastajate ja kaasautorite pikast rivist järgmised nimed: Varje Ojala-Toos, Jaak Kastepõld, Mati Mandel, Toomas Paul, Jaanus Getreu, Urmet Kook, Tarvi Sits, Maarja Jõevee, Ulvi Põhako, Liisa Vaimla, Tiina Lobja, Piia Saak, Heli Raavel, Anne Ööpik, Pille Kaisel, Margus Källe ja Kristina Kukk. Viimane on ühtlasi ka Lihula Teataja veebiportaali kaastoimetaja, kes teeb ses osas hästi tänuväärset ja tublit tööd.

Fotode ja pildimaterjali autorite nimekiri ei ole oluliselt lühem: Paula-Marit Leiumaa, Elen Apsalon, Avo Kiisk, Eliise Tiidussalu, Kaarel Kaisel, Ain Saare, Eduard Laur, Merike Vilt, Aare Sillukse, Priit Vain/Madis Veltman (droonifoto) ja Kristina Kukk.

Lehe keelelise korrektsuse eest hoolitses taas Anu Rooseniit (OÜ Keeletoimetus) ning küljenduse ja kujunduse autoriks on Ain Saare.

Tänan kõiki, kes kaasa mõtlevad, kaasa kirjutavad või ikka ja jälle lahkesti enda fotosid kasutada lubavad. Tänan ka kõiki teisi, kes alati nõu ja jõuga abiks on ning muidugi Teid, head lugejad.
A
itäh!

Lisaks jääb minu poolt, nagu ikka, õhku üleskutse, et kõik mõtted, ideed ja kaastööd on alati oodatud. Seda nii paberlehe kui veebi osas.

KristiKohtumiseni Lihula Teataja veergudel!

Kristi Märk
5668 8385
kristi.mark@lihula.ee
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.