Loading... (0%)

Matsalu Näitemängu Seltsing tähistab oma kümnendat sünnipäeva uue komöödiaga

08 July 2016

Matsalu Näitemängu Seltsing tähistab tänavu kümnendat tegutsemisaastat ja seda uue komöödiaga, mille esietendus toimub  23. juulil kell 20.00 Metsküla rahvamajas.

Kümme aastat tagasi otsustas Meelvast pärit ning 89ndast aastast edukalt näitemänge lavastanud Silvi Laev asutada Matsalu Näitemängu Seltsingu. Esimest ametliku aastat alustati Virve Osila tragikomöödiaga “Poolikud patud”, millest on tänaseks kujunenud publiku lemmik läbi aegade.

Matsalu Näitemängu Seltsingu repertuaari kuuluvad põhiliselt komöödiad: tundmatu autori “Kosjakuulutus”, Virve Osila “Juhtum haiglas”, “Sanatoorium” ja “Pühapäev” aga ka Oskar Lutsu “Pärijad”. Etendused on olnud edukad ning erinevatelt teatrifestivalidelt on nopitud nii parima naisnäitleja, mees- ja naiskõrvalosatäitja kui ka parima komöödialavastuse auhinnad. Näitlemas on käidud lisaks Läänemaale ka Pärnus, Jõgevamaal, Põltsamaal ja Muhus. “Meid on alati soojalt vastu võetud”, ütleb seltsingu juhtimiskohustused üle võtnud Tiia Jaksmann.

Põnevaid seike on kuhajaga

Aastate jooksul on juhtunud nii mõndagi meeldejäävat ja põnevat: lavastuses “Pärijad” oli üheks tegelaskujuks lisaks teistele ka kepiga vanaproua.

Maire Teppan, kes mammit mängis, oli aga vajaliku atribuudi kogemata koju unustanud ning siis mõned minutid enne etenduse algust õue jooksnud karjudes: “Mul pole keppi, mul on kohe keppi vaja!”. Kohatu on mainida, mida võisid mõelda need inimesed, kes õues enne etenduse algust aega parajaks tegid.

Ette tuli ka ootamatusi: nii näiteks sai “Poolikutes pattudes” kasutusel olnud täispuhutav diivan trupile teadmata viga ning hakkas siis ühtäkki keset etendust tühjaks minema. Tiia meenutab: ”Istun ma siis diivanil ja mõtlen, et mis paganama pärast see publik muudkui ära vajub, ise samaaegselt end ülespoole nihutades. Õnneks sai tookord tüki kenasti lõpuni mängitud ilma, et oleks pidanud põrandal istuma.”

On tore tõdeda, et publik elab seltsingu näidenditele kaasa – nii oli näiteks “Küünlaravis” üks episood, kus hemorroidide küüsis vaevlevale Ivanuškale hakas ravi tegema tema naine Maška. No ja seda siis mitte tavapäraste raviküünaldega, vaid ikka majapidamisküünaldega. Seepeale kostis publikust ohe: “Vaene Hermik!”

Juubelit tähistatakse uue komöödiaga

Ka tänavu, juubeliaastal, ei saa ilma komöödiata: Matsalu Näitemängu Seltsingu juubelipeol, mis leiab aset 23. juulil kell 20.00 esietendub Metsküla rahvamajas Tiina Västriku komöödia “Kõik olgu tip-top”.

Lugu räägib ühest abielluvast noormehest, kelle vanamoodsates kommetes kinni olev ema tahab pojale peale pressida kirikliku laulatust pannes ta valiku ette: kas kiriklik laulatus ja korter või mitte midagi.

Seekordses tükis teevad kaasa Tiia Jaksmann, Rein Kukk, Maire Teppan, Silvi Laev, Kristina Kukk, Linda Leinasaar ning Viljar Raja.

Piletid hinnaga 7 eurot on müügil enne algust kohapeal. Mõistagi ei puudu sünnipäevapeolt ka bänd, tort ja šampus, mis sisalduvad pileti hinnas.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.