Loading... (0%)

Kodukant Läänemaa kutsub laupäevasele perepäevale Kullamaale

05 September 2016

Laupäeval, 10. septembril toimub Kullamaal Kodukandi perepäev, kuhu on oodatud kõik Läänemaa pered, kes soovivad tutvuda piirkonna eluga ning veeta koos üks mõnus ja tegus päev.

Läänemaa metsade ja rabade rüpes on vahvaid kohti, millest möödasõitjal aimugi ei ole. MTÜ Kodukant Läänemaa on tutvustanud ja toetanud mitmeid vahavid ja piirkonda rikastavaid ideid ning perepäev Kullamaal tutvustab mõnda ka neist.

“Mets on meie varaait – kasutame seda ja läheme metsale külla spetsialistide Lembitu Tverdjanski ja Marje Loidega. Läänemaa Metsaühistu tutvustab metsamajandamistehnikat ja -põhimõtteid,” selgitas ürituse peakorraldaja KKLM konsulent Lea Lai ning lisas: “Ehk kuuleme ka jahijutte.”

Perepäeva suurim eesmärk on kasvatada koostöövõimekust meie piirkonnas, suurendada perede teadlikkust metsarikkustest ja kasutamata potentsiaalist ning lisaks metsa kui elukeskkonna väärtustamine iga põlvkonna silmis.

Foto: Astrid Lepik, Maaleht

“Lisaks arboreetumi külastamisele paneb Kullamaa Käsitöömaja lahke pererahvas külastajad proovile taimedega lõnga värvimisel. Maja on nii vahva, et ei raatsikski lahkuda,” ütles Lea ning jätkas: “Kullametsa Viburajal saavad kõik soovijad kätt proovida; kinnitan, et see ei ole kellelegi raske, vaid ütlemata mõnus ettevõtmine!”

Päeva osalustasu, mis sisaldab vibulaskmist ja lõunasööki on 6.- eurot, saab tasuda kohapeal.

Korraldajad panevad peredele südamele – ürituse viperusteta läbiviimise eesmärgil palutakse kõigil, kes soovivad üritusel osaleda end registreerida 7. septembri hommikuks. 

Selleks, et oma transporti mitte omavad pered saaksid üritusest samuti osa võtta, paneb KKLM sõitma kaks bussi: mõlemad väljuvad kell 9, neist üks Pürksist ning teine Virtsust. Selleks, et bussijuhid oskaksid õiges kohas peatuda, tuleb endast märku anda samuti kolmapäeva hommikuks laaneliider@kklm.ee.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Päise pilt: London Mum’s Magazine

Admin - post author

No other information about this author.