Loading... (0%)

Lihula Gümnaasium saab Robotexilt neli Edisoni haridusrobotit

03 September 2016

Täna, 3. septembril antakse Haapsalu linnavalitsuse saalis maakonna üheksale koolile üle Edisoni haridusrobotid. Sajast haridusrobotist, mis üle-eestiliselt jagati, jõuavad neli ka Lihula Gümnaasiumisse. 

Robotex soovib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saada maailma suurimaks robotivõistluseks. Selleks otsustati jagada koolidele 100 Edisoni robotit koos akude ja akulaadijatega ning koole kutsuti üles selleks soovi avaldama. Huvilised said taotlusi esitada alates 26. juulist. Kuna huvi oli väga suur, jagus roboteid vaid kolmeks päevaks.

Innovatsioonikeskus Innoka eestvedamisel esitasid kõige rohkem taotlusi Läänemaa koolid, mis tagas meie maakonna haridusasutustele kokku 30 haridusrobotit; mis on suurim kogus ühe maakonna kohta. Võrdluseks – Harju maakond sai 17 robotit, Tartu maakond 7 robotit, 5 maakonda jäid neist aga üldse ilma.

Lihula Gümnaasiumi direktor Janar Sõber on sellise kingituse üle väga õnnelik: “Näha on, et meie õpilased tunnevad robootika vastu huvi ning oleme otsustanud, et tutvustame seda ala ka tööõpetuse tundides. Nendele, kel tekib soov sügavuti selle alaga tegeleda, on kavas korraldada eraldi robootikaring.”

LEGO klotside kaasabil ehitatud robot-kaevur. Foto: www.meetedison.com

Kõik koolid, kes robotid said, on oodatud osalema detsembris toimuvale Euroopa suurimale robootikavõistlusele Robotex.

“Mis puudutab Robotex-i võistlust, siis usun, et see on meie laste jaoks hea võimalus kätt proovida. Kindlasti annab see huvilistele lisavõimalusi ning loomulikult ka mitmekülgset rakendust meie uutele robotitele,” oli Lihula kooli direktor Janar Sõber lootusrikas.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Hilisem täiendus!

Lihula gümnaasiumi töö- ja tehnoloogia õpetaja Marek Tammemägi võtmas vastu kooli roboteid. Foto: Olev Mihkelmaa

Admin - post author

No other information about this author.