Loading... (0%)

Päästeamet kutsub inimesi kontrollima oma suitsuandureid ja tulekoldeid

02 September 2016

Kütteperiood pole enam mägede taga: seetõttu on paslik inimestele meelde tuletada, et töökorras suitsuandur ning hooldatud ja kontrollitud tulekolded on võtmesõnadeks elu ja vara säilimisel.

Üsna hiljuti juhtus üks väga õnneliku lõpuga tuleõnnetus, mis halvemal juhul oleks võinud lõppeda tegelikult väga traagiliselt. Päästjad said väljakutse puidust kortermajja, kus oli tulekahju. Majast evakueeriti kuus inimest, nende hulgas ka üks väike laps.

Sündmuse teeb eriti kurvaks asjaolu, et õnnetus juhtus inimeste enda harjumuste tõttu. Tulekahju tekkis kasutuskõlbmatu ahju kasutamisest ning küttekeha uks oli tule tegemise ajal olnud lahti. Nagu sellest oleks veel vähe, oli toas ka puuriit (!), mis võttis hea meelega tuld lahtisest ahjuuksest.

Mis võib ühe inimese peas toimuda, kes ladustab küttekoldega eluruumis küttepuid? Seda enam, et ahjuuks on katki. Kodukülastuste käigus oleme sageli kuulnud samasugust väidet „Olen aastaid niimoodi elanud ja midagi pole juhtunud, ei juhtu nüüd ka“, võin kihla vedada, et kõik kodukülastuste tegijad on seda väidet vähemalt korra kuulnud. Ei tea, kas sama saab öelda ka päästjate kohta, kes õnnetuspaiga on ära kustutanud. Kas selline on inimeste mentaliteet ka peale õnnetust?

Selle sündmuse puhul oli kirsiks tordil ka mittetöötav suitsuandur. Vähe on sellest, kui andur laes. Suitsuandurist on kasu ainult siis, kui selle sees on töökorras patarei ja andur on ka regulaarselt hooldatud.

Katariina Vaabel. Foto: erakogu

Kui tegemist on kortermajaga, tähendab see seda, et olemas on ka naabrid. Kas Teie teate, kuidas Teie naabrid elavad? Millised harjumused neil on? Kas tehakse toas suitsu või ladustatakse puid? Kas suitsuandur töötab? Mõelge enda ja oma laste peale, uurige see välja, sest Teie olete need, kes nende halbade harjumuste tagajärjel kannatavad. Ka kuuma- ja veekahjustused võivad olla väga kulukad ja tekitada emotsionaalset kahju.

Algamas on kütteperiood, korstnapühkijate kõige kiirem tööaeg. Loodame, et Teie olete endale korstnapühkija juba kutsunud, et vältida pikki järjekordi ning hooldamata küttekolletes tekkida võivaid tahmapõlengut. Märgake ka oma naabreid, kutsuge päästjad kodukülastusele ja hoolige oma elust ja varast.

 

Katariina Vaabel
Lääne päästekeskuse ennetaja

 

Läänemaa korstnapühkijate kontakte leiab www.korsten.ee lehel.

 

Päise pilt: Caro / Scanpix

Admin - post author

No other information about this author.