Loading... (0%)

Täna Penijõel toimuval Matsalu koostöökogul avatakse loodusfotode näitus Võluaknad

26 May 2016

Keskkonnaamet kutsub kõiki huvilisi täna, 26. mail Penijõe mõisas toimuvale Matsalu rahvuspargi III koostöökogu koosolekule, kus lisaks põnevatele ettekannetele toimub ka Arne Aderi loodusfotode näituse avamine ning kohalike maitsete tutvustus.

Täna esitletakse Penijõe mõisa teise korruse saalis kaua oodatud Matsalu rahvusparki tutvustavat trükist, räägitakse RMK külastuskorraldusest ning tutvustatakse lõppenud TTÜ Tartu Kolledži projekti „Mullaelustiku ruumiline jaotus ja koosluste üleujutusejärgne taastumine Matsalu rahvuspargi lammi- ja rannaniitudel“.

Ühtlasi tähistatakse koosolekul ka rahvusvahelist rahvusparkide päeva. Tänavu on Europarc kuulutanud päeva teemaks „Looduse maitse“ ning sellest tulenevalt valmistatakse ja proovitakse kohalikke taimeteesid ning saadakse aimdust, mis maitsega on Matsalu rahvuspargi loodus. Lisaks teele pakutakse maitsta ka kikkaputkemoosi ning juustu ja soolaseenesalatit rukkilaevukestes.

Lisaks varasemalt väljahõigatud ettekannetele, on oodata ka väikest üllatust. Nimelt korraldab RMK koostöös loodusfotograaf Arne Aderiga loodusfotode näituse “Võluaknad”: kohal on ka autor ise, kes tutvustab külalistele oma loomingut.

Matsalu rahvuspargi III koostöökogu algab kell 14.00. Kes seekord koostöökogule ei jõua, saab fotonäitust tulla vaatama mõni teine päev, sest see jääb avatuks suve lõpuni.

Bioloogia õpetajast loodusfotograafiks

Arne Ader. Foto: Wikipeedia

Arne Ader sündis Tartus 18. augustil 1963. 1986. lõpetas ta Tartu Riiklikus Ülikoolis bioloog-zooloogi eriala ning aastal 1986 alustas tööd bioloogiaõpetajana Jõgeva II Keskkoolis.
Aastatel 1987–1992 oli teadustööl TA Zooloogia ja Botaanika Instituudis, kus uuris sukeldumise ökofüsioloogiat ja lindude rände dünaamikat. 1993–1997 töötas arvutispetsialistina Nigula looduskaitsealal.

Alates 1997. aastast on Arne Ader töötanud vabakutseline loodusfotograafina, mille kõrvalt on kirjutanud ka looduslugusid, üllitanud raamatuid ja multimeediaprogramme, õpetanud loodusfotot kursustel ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis.

Pildistamisel on Arne Ader keskendunud Eestimaa looduse mitmekesisusele nii ajas, ruumis kui ka liigiliselt. Ülevaate tehtud töödest annab 2000. aastal asutatud Loodusemehe pildipank, milles on 2008. aasta alguse seisuga eksponeeritud umbes 11 000 fotot.

Arne Ader on saanud järgmisi tunnustusi:

1997 – Vereta Jahi võitja
1999 – Vereta Jahi võitja
2000 – BG Wildlife Photographer of the Year: finalist kategoorias “Kompositsioon ja vorm”
2004 – Eestimaa Loodusfoto konkursi võit

 

Päise pilt: www.visithaapsalu.com
Samal teemal varem Lihula Teatajas

Admin - post author

No other information about this author.