Loading... (0%)

Lihula peatänava ääres avab täna uksed ühetoaline Airbnb kodumajutus

27 May 2016

Täna kell 18.00 teeb Lihula peatänava ääres, antiigipoe hoovimajas uksed lahti Hostel Kontor, mis ei ole tegelikkuses ei hostel ega kontor, vaid hoopis Airbnb kodumajutus, mille loojaks on kunstnik Piia Saak.

Uurimegi Piialt, mis, miks ja kuidas.

Mis?

Esialgu üks tuba majutamiseks Lihula kesklinnas. Tegelikult nagu ühetoaline korter, kus ka pesuruum ja köögiosa. Voodeid on kolm ja inimesi mahub neli.

Selles ruumisHostel kontor oli kunagi Lihula motoklubi kontor ja sellest olen teda ka Kontoriks kutsuma jäänud. Tore juhus, et meie esimesed külalised olid ka külgkorviga Ural mootorratastel rändavad pensionärid Prantsusmaalt.

Nimi sisaldab ka sõna hostel, aga samavõrd kui see pole kontor, pole ta seaduste järgi ka hostel. Lihtsalt selline eksitav nimi.

Ametlikult on tegemist kodumajutusega, mis kirjas Airbnb süsteemis. Kahjuks ikka pea võimatu selliste kohalike seadustega ettevõtlust arendada. Aga maailmas rännates on just umbes sellised ööbimiskohad kõige sümpaatsemad olnud.

Täna kell 18 on avapidustused ja lahtised uksed, nii et kõik on oodatud vaatama!

Miks selline ettevõtmine?

Kui inimesel on käed-jalad küljes ja pea enam-vähem toimib, võiks seda olukorda ära kasutada, seda enam, et see ei pruugi nii jääda.

Kuidas?

Enda moodi.
Esiteks selle pärast, et see on see koht, kus nii saab teha ja teiseks, maailmas on asju niigi liiga palju, kui teha uusi asju veel juurde, ei ole mõtet teha tavalist asja.

Tavaliste asjade tegemiseks on vabrikud ja neid ise teha on igav ka. Suuri asju nagu uued seinad, torud ja juhtmed ma teha ei oska. Selleks on olemas õnneks spetsialistid. Õnneks on olnud mul ka sõpru, sugulasi ja tuttavaid, kes on toimetamisesse panustanud nõu, jõu või materiaalsete asjadega.

Avapidustused ongi põhiliselt nende tänamiseks välja kuulutatud. Aga ka mulle endale meeldis väga värvida ja teha sinna väikesi asju nagu ukse vitraaž, kellakapp, kraanikauss jm. Nikerdamine on veidi aega võtnud ja olen umbes terve aasta sellega vabadel hetkedel tegelenud.

Ses mõttes on see avamine suur samm minule. Väike inimkonnale. Eks korraliku hotelli peab Lihulasse ikka keegi teine tegema.

Kui palju maksab?

Hetkel tundub, et öö maksab 15-45 eurot, olenevalt, kas rehkendada inimese või terve toaga.
Kodumajutus

Fotod: erakogu
Lisainfo Hostel Kontori Facebooki leheküljelt ja Airbnb keskkonnas

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

Samal teemal: Sotsiaalvõrgustikul põhinev kodumajutus kui üks võimalik lahendus Lihula vallas ööbimiseks

 

Admin - post author

No other information about this author.