Loading... (0%)

Homsest muutuvad mitmete maakonnaliinide sõiduplaanid

24 May 2018

Alates homsest, 25. maist muutuvad neljal maakonnaliinil – 63-3, 64, 66 ja 67 – nii busside ­väljumise kui saabumise kellaajad. Ühtlasi lisandub uus liin.

“Liinimuudatus sai alguse Soomra kandi inimeste soovist saada Pärnu ka õhtuti Pärnu,” selgitas Pärnumaa Ühistranspordikeskuse (PÜTK) vanemlogistik Avo Rahu, “Lisaks tulime vastu Varbla piirkonna inimestele, kellel nende enda vajadusi arvestades oli pärast Pärnu–Tõstamaa–Varbla kiriku bussiliini pikendamist Virtsu ja Lihulani läinud bussi Pärnusse tagasi tuleku aeg üle tunni hilisemaks, mistõttu ei saanud varblased enam lõuna ajal linnast tagasi, vaid pidid ootama õhtust bussi.”

Varbla jaoks pikendas PÜTK Pärnu-Tõstamaa-Kastna liini väljumisega Pärnust 16.35 Varblani ja sealt tagasi 19.40 nii, et ka tagasituleku marsruut ja ajad jäävad Kastnast alates endisteks. Uus liin sai numbriks 68.

Selleks, et Soomra piirkonnast saaksid inimesed õhtul linna, oli PÜTK sunnitud muutma mitut liini:

  • Pärnu-Kavaru liini 63-3 õhtune väljumine Pärnust kell 17.10 pikendati Tõstamaani
  • Tõstamalt saab Pärnusse tagasi maakonnaliiniga nr 64, mis väljub kell 19.30 ning sõidab Soomra kaudu

“Et Kavaru ja Liu kandi rahvas ei jääks hoopis ilma Kavarust Pärnus kell 18.30 naasvast bussisist, asendasime selle Tõstamaalt 17.00 väljuva ning läbi Munalaiu Pärnusse tuleva bussiga,” selgitas Avo Rahu ning lisas, et viimane on muudatuste tõttu nüüd Kavarus 49 minutit varem ehk 17.41, kuid kuna sealt mere äärest tuleb veel õhtul ka hilisem buss, otsustati osavaldade juhtidega läbi rääkides sellise uuenduse kasuks.

 

Reisijatel on võimalik uuenenud graafikutega tutvuda peatus.ee lehel.

Admin - post author

No other information about this author.