Loading... (0%)

Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi esimesel kohtumisel arutati äriideid ilumaailmast põllumajanduseni

06 September 2016

Möödunud teisipäeval toimus Lihula mõisas Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi esmakohtumine, kus osales kokku 18 õrnema soo esindajat.

Sel suvel, 14. juulil loodi Facebooki grupp Lihula ettevõtlikele ja aktiivsetele naistele, et arutada omavahel ettevõtluse, investeerimise ja eneseteostuse üle. Ettevõtlike naiste klubi pole uus idee – sarnaseid klubisid leidub nii Tallinnas, Pärnus, Tartus, Raplamaal, Järvamaal ja mujalgi. Sellest inspireerituna tekkis soov sarnane klubi luua ka Lihulasse, et ühiste huvidega naised saaksid kogemusi vahetada ja uusi ideid koguda.

Veidi enam kui kuu aega peale grupi loomist tekkis sealsetel liikmetel soov omavahel kokku saada ja olemasolevaid ideid ning mõtteid jagada – 30. augustil saigi see teoks. Klubi avaõhtu tervitussõnad ütles Merle Mihkelmaa ning õhtut modereeris Alice Reisel. Ajaloolist kohtumist tuli jäädvustama fotograaf Olev Mihkelmaa.

“Kui alustasime oma pereettevõttega, tundsime käivitusfaasis puudust just toetavast seltskonnast, kellega ettevõtlusteemadel arutada,” selgitas Merle Mihkelmaa klubi loomise idee tekkimist ning lisas: “Hea oli tõdeda, et kohaletulnute seas oli ka neid, kes alles mõlgutavad mõtteid ettevõtlusega alustamiseks. Vastloodud klubi saaks olla koht, kus oma mõtteid ja ideid üksteisega arutada ja teineteise kogemuslugusid kuulata. Teades ühistest huvidest, on lihtsam ka omavahelistest diskussioonides mõni teema üles võtta ja mõtteid vahetada.”

“Mulle väga meeldis meie esimene kohtumine. Eriti üllatas mind kohaletulnud inimeste arv. Lausa uskumatu, kui paljud inimesed meie kodu maakonnas huvituvad ettevõtlusest,” kiitis Alice Reisel ning jätkas: “Nii tore oli kuulda teiste mõtteid ja veenduda, et tegelikult on Lihulas ja selle ümbruses nii palju avastamata valdkondi, mida võiks vabalt ettevõtlusega katta. Mõtted ja ideed olid nö seinast seina – ilumaailmast põllumajanduseni välja.”

Alice’i sõnul on ta tänaseks saanud erinevatelt osalejatelt üksnes positiivset tagasiside – samuti oodatakse juba järgmist kohtumist. “Olen põnevil ja loodan südamest, et Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi muudab inimesed enesekindlamaks ja teadlikumaks, et alustada oma ettevõttega või aidata kellelgi teisel tema ideede realiseerimisel abiks olla,” selgitas Alice ning lisas: “Julgustuseks aga neile klubi liikmetele, kes siiski oma ettevõttega alustada ei taha, et oluline ei ole niivõrd oma ettevõte omamine vaid eelkõige ettevõtlikkus.”

Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi uus kohtumine toimub 12. oktoobril Hostel Kontoris, kus Piia Saak räägib oma kogemuslugu seoses Airbnb majutusega.

Kõik huvilised on teretulnud!

Merle Mihkelmaa

 

Fotod: Olev Mihkelmaa
Varasemalt samal teemal: Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi avaüritus toimub 30. augustil

Ole kursis klubi tegemistega
Osale klubi aruteludes

Admin - post author

No other information about this author.