Loading... (0%)

Omavalitsuste esindajad kohtusid Lihula mõisas

19 June 2015

20150617_102249Sel nädalal, 17. juunil toimus Lihula mõisas Läänemaa Omavalitsuste Liidu eestseisus ning maakondlike omavalitsusliitude kokkusaamine, kus oli osalejaid üle terve Eesti.  Kohal oli ka riigikoguliige Jaanus Karilaid ning haldusreformi ekspertkomisjoni liikmed Neeme Suur ja Mikk Lõhmus.

Päeva avas Lihula vallavanem Varje-Ojala Toos, kes tutvustas Lihula tegemisi ja vallas toimuvat. Kohtumine jätkus riigikogu liikme Jaanus Karilaiu sõnavõtuga, kus ta tõi välja kaks peamist teemat: Lääne maavanema täitmata ametikoht ja Haapsalu raudtee taastamine.

„Võiksime teha ettepaneku, et maavanemaks määratakse Neeme Suur,” oli Karilaiu sõnum kohalviibijatele. Mis raudteed puudutab, siis Karilaiu sõnul on Haapsalu raudtee taastamise toeturühmas praeguseks juba 55 liiget, mis tähendab, et riigikogu enamus on raudtee poolt.

Edasi jätkus päev haldusreformi teemaga, kus ülevaate hetkeolukorrast andsid ekspertkomisjoni liikmed Neeme Suur ja Mikk Lõhmus, kes vastasid ka küsimusele. Kokkusaamine toimus koolituse võtmes ja oli osaliselt toetatud Euroopa Sotsiaalfondi tervislikke valikuid toetavast meetmest.

Lisainfo Lääne Elu artiklist “Karilaid õhutab ministrit Haapsalu raudteed taastama”.

Admin - post author

No other information about this author.