Loading... (0%)

President andis Narmale üle parima tööstusmaastiku auhinnavõtme

30 August 2016

Pühapäeval, 28. augustil tunnustas president Toomas Hendrik Ilves Põlvamaal üleriigilise konkursi „Eesti kaunis kodu” võitjaid, tõdedes oma kõnes, et Eesti on viimase kümne aastaga saanud palju enam korda. Lihulas asuv vaibatehas Narma sai tunnustuse kategoorias “parim tööstusmaastik”.

President

President Ilves. Foto: Timo Arbeiter

Sel korral läks parima tööstusmaastiku kategooria auhind lausa kahele laureaadile, lisaks Narmale sai selle tiitli Koidula raudteepiirijaam, mis asub Põlvamaal.

      
Mitmekülgne panustamine

Parima tööstusmaastiku auhinnavõtme andis üle president Toomas Hendrik Ilves, kellele lisaks oli tiitli saajat tervitamas ka kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Palts ütles, et nagu on sõnastatud juba parima tööstusmaasiku hindamiskriteeriumites, on tegemist mitmekülgse hinnanguga, mis ei lähtu ainult haljastuse korrektsusest või hoone fassaadi ilusast värvist – hinnatakse tootmise, tööstuse või muude ettevõtlusega seotud hoonete terviklikku sulandumist ümbritsevasse keskkonda ning olulise komponendina keskkonnakaitselisi aspekte.

„Teisisõnu, parima tööstusmaastiku tunnustuse saab pälvida vaid selline ettevõte või organisatsioon, kes on panustanud mitmekülgselt teda ümbritseva keskkonna kõigiti kaunimaks muutmisele, pidades silmas, et tulemus oleks nauditav nii temale endale, seal töötavatele inimestele, klientidele ja kõigile meile,“ rõhutas ta.

„Tänased laureaadid on ilmekalt suutnud näidata ettevõtja ühiskondlikku vastutustunnet, olles heaks näiteks ja motivaatoriks paljudele teistelegi,“ kiitis Palts.

Raamat


Võtmesõnaks on energiasäästlikkus

“Jah, on tõsi, et algsest, vaid kodukaunistamisele suunatud ideest on see konkurss edasi arenenud nii valdkondade kui sisu lõikes. Viimase puhul on esile tõusnud just energiasäästlikkuse teema ja nn targa kodu kontseptsioon. Seetõttu hinnatakse lisaks välisele ilule üha rohkem ka sisu ning nende kahe poole omavahelist sünergiat,“  ütles Moostes toimunud vastuvõtul käinud Narma juht Janek Vipre.

“Ehk võiski see fookuse muutus ja mõtteviisi areng kallutada hindajad seekord Narma kasuks otsustama, sest oleme panustanud ümbritsevasse keskkonda kaugelt enam kui pügatud muru ja puudealleed seda näitavad,” pakkus Vipre, “peidab ju meie Lihula kinnistu maapind näiteks üle 10 kilomeetri maaküttetorustikku, mis koostöös kolme tõhusa soojuspumbaga energiasäästlikult kogu meie hästi soojustatud hoonekompleksi talvel kütab.”

Samuti on Narma enamuse oma majasisesest- ja välisest valgustusest lahendanud tänapäevaste LED lampidega, mille suhteliselt väikese aastase energiatarbe suudavad rahuldada 38 päikesepaneeli. “Nii saamegi täna öelda, et meie tootmisruumides on aastaringselt soe ja valge just tänu päikesele,” kirjeldas Narma juht.

“Ettevõtjad, kelle jaoks on meie ühine elukeskkond oluline ning kes on valmis niivõrd suurel määral meie ühisesse linnaruumi panustama, on heaks eeskujuks meile kõigile,” ütles Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

ERR: Tänavused kaunid kodud said pärjatud
Eesti Vabariigi presidendi kodulehekülg
Varasemalt samal teemal: OÜ Narma sai tunnustuse parima tööstusmaastiku kategoorias

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

Fotod: Janek Vipre

Admin - post author

No other information about this author.