Loading... (0%)

BFMi laager toob Lihulasse neljaks päevaks ligi 70 filmitudengit

31 August 2016

Sel nädalal, 1.-4. septembril, on Lihulasse oodata pea 70 Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi (BFMi) tudengit. Nimelt võõrustab meie väikelinn BFMi uue õppeaasta alguse laagrit, mille eesmärgiks on ühise töö ja loominguliste harjutuste kaudu meeskonnaks sulandumine.

Praegusel kujul toimuva filmiõppe rajaja, professori ja filmitegija Jüri Sillarti kuju, mis on tehtud kujur Elin Toberi poolt 80ndatel ning toodi BFMi kaks aastat tagasi Sillartile pühendatud Püha Jüri Päevaks. Foto: erakogu

Laagri korraldajaks on BFMi õppejõud Elen Lotman, kellele on abiks vanemate kursuste üliõpilased. Lihula  Teataja uuris Elenilt, millega täpsemalt tegemist, miks seesugust laagrit korraldatakse ja kuidas nad sel aastal Lihulasse sattusid?

“Kooliaasta alguse kursuse koolist eraldumise väljasõitude traditsiooni alustas juba meie kadunud filmikunsti professor Jüri Sillart, kes nimetas seda “üksikule saarele” sõiduks. Hiljem on sellele väljasõidule lisandunud füüsilise töö tegemise element ning laagri peamiseks eesmärgiks on saanud noorema ja vanema kursuse sulandumine.

Milleks füüsiline töö filmitudengitele? Selleks, et õppida filmi. Kõik koos ühe suure töö ära tegemine on just see, mida filmitegemine tegelikult endast kujutab – igalühel on oma ülesanne, mis on osa suuremast tervikust ning kui kõik täidavad oma ülesannet hästi, sünnib midagi palju suuremat, kui keegi suurest grupist üksi oleks suutnud.

Oleme oma senistel väljasõitudel külastanud imelise ajalooga Anija ja Tõstamaa mõisasid. Lisaks teevad väljasõitusid ka teised sarnased erialad — BFMi meediatudengid on külastanud Ida-Virumaad ning ka dokumentalistikatudengid ja filmimagistrid alustavad oma õppetööd tutvumislaagritega.

Filmiosakonna tudengid ja õppejõud aasta tagasi õppeväljasõidul Tõstamaal, kus on filmitud mitmeid Eesti mängufilme. Külastati ka Pärnut ning tehti pilti kohas, kus asus maja, milles toimus esimene kinoetendus Eestis A.D. 1898. Foto: erakogu

Sel korral tundus muinasajal võtmetähendusega ning siiamaani hingematva vaatega linnus, sulnis mõis ning hiiglaslik kultuurimaja, mis kõik erinevaid ja olulisi Eesti ajaloo etappe nii väikesel alal esindavad, midagi sellist, mis filmitudengite loomingulisust võiks innustada. Kes teab, võib olla tulevad nad kunagi tagasi Lihulasse juba oma päris filme tegema?

Lihulas toimub ju Matsalu Loodusfilmide festival ning Lääne-Eestis elab ning suvitab mitmeid tuntud filmimehi — midagi on siinses kandis filmirahvale hästi sobivat. Eriti vapustav ja filmilik on siin lindude rände ajal, just nüüd.

Aga BFMil on Lihulaga ka enne seoseid olnud – Lihula Gümnaasium on näidanud üles huvi ja aktiivsust ka filmiõppe suunas ning eelmisel õppeaastal käisid Lihula Gümnaasiumi õpetajad BFMis koolitusel, sel korral otsustasime koos tudengitega ise kohale tulla.

Homme õhtul algavas laagris osalevad tudengid ööbivad Lihula Gümnaasiumi spordimajas ning teevad süüa õppeköögis.

Filmiseansid kohalikele

Ka Lihula kandi rahval on võimalik sellest laagrist osa saada. Nimelt toimuvad reedel ja pühapäeval Lihula kultuurimajas avalikud filmiseansid.

Reedel kell 14-16 toimub Lihula Kultuurimajas kohtumine Lihula Gümnaasiumi õpilastega ja teiste BFMis õppimisest huvitatutega. Filmikunsti lõpukursus tutvustab BFMis õppimise ja sisse astumise protsessi ning räägitakse sellest, kuidas on olnud esimesed kaks aastat filmikoolis, milliseid erialasid õpetatakse ja mida kujutab endast filmitudengi elu. Lisaks toimub ka BFMi viimaste aastate tudengi-lühifilmide linastus.

Pühapäeval kell 18.00 linastub “Päevad, mis ajasid segadusse”, mille autoriks on BFMi vilistlane Triin Ruumet ning mille loominguline meeskond koosnes peamiselt BFMi filmiosakonna vilistlastest ja õpilastest. Filmi on praeguseks saatnud nii kohalik kui rahvusvaheline edu ning meil on hea meel, et meie vilistlased on vaid mõned aastad pärast ülikooli lõpetamist nii kaugele jõudnud.

Elen Lotman. Foto: Tanel Meos, Eesti Päevaleht

Elen Lotman. Foto: Tanel Meos, Eesti Päevaleht

Mõlemad sündmused on tasuta ja kõik on oodatud!”

Elen Lotman
BFMi õppejõud

Lisainfo:
BFMi uus hoone on kaasaegsemaid filmi- ja meediakeskusi Euroopas
Viimane foto: Eesti Päevaleht

Admin - post author

No other information about this author.