Loading... (0%)

Sotsiaalvõrgustikul põhinev kodumajutus kui üks võimalik lahendus Lihula vallas ööbimiseks?

15 February 2016

Teadupärast on Lihula vald koht, kus pole hetkel ei toimivat hotelli ega külalistemaja, nii et majutamise teema alati on üksjagu problemaatiline. Samas, sellest tulenevalt on kodumajutus ja peredes ööbimine olnud kogu aeg kui üks võimalik alternatiiv. Tegemist lahendusega, mis praeguseks ka laiemas plaanis üha suuremat populaarsust kogumas.

Nimelt on kodumajutuse platvorm Airbnb keskkonnas üleval rohkem kui 1.5 miljonit majutuse pakkumist 34 000 erinevas linnas ja 190 riigis, muutes selle maailma suurimaks majutuse pakkujaks, kes konkureerib oma käibe ja turuosa poolest selliste gigantidega nagu Hilton ja Marriott.

Asutatud aastal 2008, on Airbnb meeletu kiirusega kasvanud populaarseks keskkonnaks, mis ühendab inimesi, kes pakuvad ja otsivad majutust. Eestis on tänaseks päevaks aktiivseid pakkumisi üle tuhande, nendest umbes poolsada Läänemaal.

Võimalus järele proovida

Aasta lõpus ilmus Vabatahtlike Värava palvel Lihula valla kogemuslugu “Käärime käised üles ehk kodanikualgatus Lihula moodi”, millest inspireeritult toimub üle-eestiline vabatahtliku tegevuse võrgustiku selle aasta esimene koolitus justnimelt Lihulas ning seda juba sel nädalal, 18.-19. veebruaril.

Kokku on siiakanti tulemas 24 vahvat ja ettevõtlikku inimest, kes esindavad erinevaid organisatsioone (Toidupank, Helpific, ENL jm), kus suur osa tehakse ära vabatahtlikuna tööna.

Selleks, et see kahepäevane sündmus saaks Lihulas toimuda, pakkusime välja kodumajutuse meie valla kogukonnaliikmete juures. Paljudele osalejatele on selleks üheks ööks majutuskoht juba leitud, kuid mitte päris kõigile, nii et kes soovib ja saab 18. veebruaril enda juures kedagi majutada, andke sellest palun märku kristi.mark@lihula.ee või 5668 8385.

Muuhulgas saate seeläbi katsetada, kas kujutate enda kodu vaba tuba ka edaspidi kui siinse piirkonna kodumajutuse pakkumist. Süüa pole külalistele vaja pakkuda, sest toitlustamine on organiseeritud korraldajate poolt koolituse paigas.

“Me kujutleme maailma, kus Sa võid kuuluda kuhu iganes.” Foto: fontsinuse.com

Julgen soovitada

Ma ise olen sotsiaalvõrgustikul põhineva majutusvõimalusega kokku puutunud alates 2009. aastast, olles CouchSurfingu kaudu majutanud üle saja inimese ning olnud ka ise mitmekümneid kordi teiste inimeste kodudes majutatud.

Kuna mul on kõigist nendest kordadest eranditult ainult head mälestused, julgen seesugust majutust soovitada (või vähemalt julgustan seda kaaluma), sest kohati on see, sotsiaalvõrgustikule ning vastastikustele iseloomustustele üles ehitatud süsteem kordades usaldusväärsem, efektiivsem ja odavam kui mistahes muu variant.

Kuidas? Näiteks niimoodi, et sisuliselt tähendab juba ainuüksi üks negatiivne kommentaar ohumärki, mis kahandab võimalusi, et keegi soovib teie juures ööbida või vastupidi, et keegi soovib teid majutada.

Mis see maksab?

Kui CouchSurfingu idee ja missioon on ühendada erinevaid inimesi ning kultuure ja majutuse eest raha ei küsita, siis Airbnb kaudu broneeritud majutuse eest tuleb kliendil tasuda ning seetõttu on nii mõnigi inimene suutnud oma vaba toa või majaosa välja rentimise muuta arvestatavaks lisasissetuleku allikaks.

Seega, pikk jutt lühidalt – Airbnb on lihtne ja täiesti legaalne viis avada sisuliselt hetkega kodumajutus, mis on koheselt nähtav klientidele üle terve maailma. Kindlasti ei sobi seesugune majutuse viis kõigi jaoks, kuid sama kindlasti on olemas vähemalt teine sama suur hulk inimesi, kelle jaoks see suurepärane lahendus.

Info liigub sekunditega

Tänu meie taskutes ja laual olevatele nutiseadmetele, on info hulk ning liikumise kiirus niivõrd suur, et just reaalsete inimeste vahelised ühendused ning sõprade ja tuttavate poolt antavad soovitused on need, mis aitavad selles möllus natukenegi orienteeruda. Selle kõige tulemusel on muutunud ja muutumas kogu maailma majandus, sealhulgas ka arvestatav osa turismisektorist.

Lihula vallas, kus hotell ja külalistemaja puudub, on sotsiaalvõrgustikul põhinev kodumajutus kahtlemata kõige kiirem ning efektiivsem viis majutuskohtade loomiseks. Nüüd, kui kevad ja Matsalu kõrghooaeg on kohe ukse ees, on õige aeg mõelda ja kodustega arutada – ehk on just teie kodu see koht, kus järgmisel korral peatub mõni tore linnuvaatleja või niisama turist.

Kõik küsimused ja ettepanekud on teretulnud

Kristi Märk
5668 8385, kristi.mark@lihula.ee
Lihula info- ja arenguspetsialist

 

Uber – maailma suurim taksofirma ei oma ühtegi sõidukit. Facebook – maailma kõige populaarsema meediumi omanik ei loo ise mingit sisu. Alibaba – maailma kõige väärtuslikumal jaemüügibrändil ei ole mingisugust inventari. Airbnb – maailma suurim majutuse pakkuja ei oma ühtegi kinnisvaraobjekti. Midagi huvitavat on toimumas.

 

Allikad ja lisalugemist

Airbnb kodulehekülg ja Wikipedia
Reisijuht: Seitse Seitse soovitust AirBnB majutuse esimest korda kasutajale
Geenius.ee: AirBnb muudab tavalise vormsilase hotellipidajaks
Airbnb identity and website (2014 redesign)
The Truth About Airbnb and How It’s Shaking Up the Hospitality Industry

Admin - post author

No other information about this author.