Loading... (0%)

Läänemaa Arenduskeskuse nõustaja käis külas Lihula Ettevõtlike Naiste Klubil

24 November 2016

Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi kolmas kohtumine toimus 11. novembril Lihula mõisas, Kaitseliidu ruumides. Seekord oli külla palutud Läänemaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Cynne Põldäär.

Läänemaa Arenduskeskus (LAK) on maakonnas paiknev arendusorganisatsioon, mis pakub tasuta nõustamisteenust alustavatele ja tegutsevatele ettevõtetele, kohalikele omavalitsustele, alustavatele ja tegutsevatele mittetulundusühingutele ja sihtasutustele.

LAK nõustab ettevõtete ja  vabaühenduste (MTÜ-de) alustamist ja tegevust, konsulteerib toetustaotluste koostamist ja projekte.

Vestlusõhtu jooksul rääkisime ettevõtlusega alustamise hirmudest, nende maandamisest ja õhtu lõpuks saime julgust ajada igaüks oma asja julgelt edasi. Klubiõhtust võttis osa seitse naist.

“Lõuna-Läänemaal on väga toredad ja ettevõtlikud naised. Kui nad enda tutvustuses oma tegemistest rääkisid, siis mõtlesin imetlusega, kuidas nad seda kõike jõuavad,” oli Cynne üllatunud ning lisas: “Meil tekkis väga tore suhtlusring, kõik avasid ennast ja saime vabas vormis ja emotsionaalselt oma mõtteid vahetada ning üksteisele nõuannetega abiks olla.”

“Koduteel mõtlesin samuti hirmude teemale ning jõudsin järeldusele, et tõenäoliselt ongi vaja hirmud kõva häälega välja öelda, mõttekaaslastega arutada ning siis lihtsalt kusagilt pihta hakata. Seda aga ikkagi naistele kohaselt tasa ja targu, plaani hästi läbi mõeldes,” rääkis Cynne ning jätkas: “Igal juhul soovin edu kõigile ja loodan, et kunagi kohtume kindlasti veel.”

Selle suve juulikuus loodi Facebooki grupp Lihula ettevõtlikele ja aktiivsetele naistele, et arutada omavahel ettevõtluse, investeerimise ja eneseteostuse üle. Ettevõtlike naiste klubi pole uus idee – sarnaseid klubisid leidub nii Tallinnas, Pärnus, Tartus, Raplamaal ja mujalgi. Sellest inspireerituna tekkis soov sarnane klubi luua ka Lihulasse, et ühiste huvidega naised saaksid kogemusi vahetada ja uusi ideid koguda. Esialgu toimuvad kohtumised kord kuus.

Järgmine klubiõhtu toimub 8. detsembril kell 18 Lihula mõisas, Kaitseliidu ruumides. Klubiõhtu teemaks on “Jõulud ja ettevõtlus”. Piret Luik, kes on Töötukassa karjäärinõustaja, tuleb meile külla 9. jaanuaril kell 18 ja uuele aastale kohaselt tegeleme klubiõhtul eesmärkide seadmisega.

 

Tekst ja fotod Merle Mihkelmaa

 

Ole kursis Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi tegemistega
Osale Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi aruteludes

 

Varasemalt samal teemal:
Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi avaüritus toimub 30. augustil
Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi esimesel kohtumisel arutati äriideid ilumaailmast põllumajanduseni
Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi on hoo sisse saanud

Admin - post author

No other information about this author.