Loading... (0%)

Lihula Gümnaasiumi õpilast Svea Stahlmani tunnustati noore looduskaitsja märgiga

07 June 2016

Möödunud pühapäeval anti Pärnus Pernova hariduskeskuses kätte noore looduskaitsja märgid. Läänlastest sai märgi Lihula Gümnaasiumi 9. klassi õpilane Svea Stahlman.

Märgi saajaid õnnitlenud keskkonnaministri Marko Pomerantsi sõnul ei tule Eestis puudust looduse huviga noortest. „Enamus laureaate on aktiivsed loodusainete olümpiaadidel osalejad, paljud kirjutavad looduse teemalisi uurimistöid ning ülejäänud on tublid loodusfotograafid – selle põhjal võib öelda, et loodusteadlike inimesi on meil tulevikus küll,“ ütles keskkonnaminister.

Tänavuste märgi saajate hulgas on nii loodusteemaliste uurimustööde koostajaid, erinevate loodusteemaliste ürituste – loodusretked, talgupäevad, seminarid – eestvedajaid ja korraldajaid, samuti loodusainete olümpiaadidel edukalt esinenud õpilasi ja üliõpilasi.

Aktiivne noor looduskaitsja

Svea on pildil punases jopes. Foto: Iris Kivisäk

Svea on pildil punases jopes. Foto: Iris Kivisäk

Svea Stahlman on osalenud mitmeid aastaid edukalt Matsalu rahvuspargi noore looduskaitsja kursustel, kaitsealuse liigi roheka õõskeele seiretöös ning The Baltic Sea Project rannikuvaatluste projektis. Lisaks on Svea olnud edukas loodusainete olümpiaadidel.

“Teade, et saan märgi, tuli suure üllatusena – täiesti ootamatult. Peale kutse saamist olin sõnatu. Loodus on mulle terve elu olnud väga hingelähedane. Osalen meeleldi laagrites, seiretel ja kursustel just seetõttu, et see mulle meeldib; märgi saamine ei ole kunagi minu eesmärk olnud. Sellegipoolest oli uhke tunne võtta vastu noore looduskaitsa märk ning suruda keskkonnaministri kätt. Selle eest võlgnen suured tänusõnad Ave Huugenile ja Marje Loidele, kes on mind harinud ning suunanud,” sõnas noor looduskaitsja Svea Stahlman.

Aastas kuni 30 märki

Noore looduskaitsja märk antakse välja aastast 2011 ning sellega tunnustatakse noore, kuni 26-aastase aktiivse looduskaitsja tegevust.

Märk antakse isikule, kes on eriliselt silma paistnud loodushoiu alal, saavutanud häid tulemusi loodushariduse konkursil või aidanud kaasa loodusteemalise ürituse korraldamisele. Aastas antakse välja kuni 30 noore looduskaitsja märki. Tänavu premeeriti märgiga kokku 19 noort.

Noore looduskaitsja märk kujutab tammelehte. Märk on valmistatud valgest vasest ning kaetud läbipaistva rohelise emailiga. Emaili aluspind on reljeefne, sellest eenduvad leherootsud kumavad läbi emaili. Märgi autor on kunstnik Julia Maria Künnap.

 

Lisaks sellele, et Svea on tubli looduskaitse alal, on ta ka üks hakkaja noor, kellele meeldib kirjutada. Eelmise aasta rahvusvahelisel noortepäeval oli ta üks Lihula Teataja noortetoimetuse liikmetest.

Lisainfo: Lihula Teataja juures alustab koolilehe ajakirjanikest koosnev noortetoimetus

Lihula Teataja toimetus soovib Sveale palju õnne ja tänab mitmete kaastööde eest!

Admin - post author

No other information about this author.