Loading... (0%)

Madis Veltmani foto valiti 2017 aasta parimaks spordifotoks

06 March 2018

Möödunud reedel selgusid möödunud aasta parimad pressifotod. Parimaks spordifotoks valiti Lääneranna vallast pärit Madis Veltmani foto Kelly Sildarust ja tema isast.

Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL), Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii, koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga, valis ligi 700 foto seast 2017. aasta Aasta Pressifoto ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.

Žürii esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Ekspressi peatoimetaja Erik Moora. Eestist oli fotosid hindamas fotograaf Egert Kamenik ning Virumaa Teataja peatoimetaja Aarne Mäe. Välismaised žüriiliikmed on seekord Läti fotoajakirjanik Rūta Kalmuka ning Kanada dokumentaalfotograaf ja filmitegija Pascal Dumont.

Kokku laekus konkursile 667 tööd, 51 erinevalt autorilt. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias: uudis, olemus, sport ja portree. Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2017“.

Parim spordifoto 2017 autor – Madis Veltman

Foto: Egert Kamenik

Fotograafiaga olen tegelenud tõesti juba päris mõnda aega. 2006 aastal ostsin oma esimese peegelkaamera ja hakkasin põhiliselt Matsalu kandis loodust pildistama.

Aasta spordifoto nominatsiooni saamine oli minu jaoks juba suur üllatus.
Konkurssile pilte saates valisin kõigepealt 10 enda arvates parimat pilti välja (nii spordi, olemuse kui ka uudisloo kategoorias). Seejärel valisin nende 10 seast omakorda 6 parimat, mis siis lõpuks ära saatsin. See konkreetne pilt oleks ka peaaegu sellest viimasest valikust välja jäänud kuna tehniliselt ei tundunud ta minu jaoks just kõige õnnestunum tabamus. Aga läks hoopis sedapidi, et žüriile ilmselt meeldis see taustalugu (mida enamuste spordifotode juurest ei leia).

Aga tunnetest siis jah: siiras üllatus ja rõõm.

Madis Veltman/Delfi. Seeria pealkiri: Isa ja tütre kvaliteetaeg.

Admin - post author

No other information about this author.