Loading... (0%)

Lääneranna vallast registreerus laulu- ja tantsupeole 10 kollektiivi

06 March 2018

Kollektiivide registreerumine 2019. aasta suvel toimuvale XXVII laulu- ja XX tantsupeole “Minu arm” on lõppenud. Kokku on end kirja pannud 2515 kollektiivi, neist 10 Lääneranna vallast. 

Esmaste andmete põhjal pani end kirja 1182 koori ja orkestrit, 1221 rahvatantsu- ja võimlemisrühma ning 112 rahvamuusika kollektiivi. XXVII laulupeoks hakkab valmistuma 368 segakoori. Samuti on osalemissoovist teada andnud üle 200 mudilaskoori ja lastekoori ning 129 naiskoori. Teekonda laulupeole on alustanud ka 63 puhkpilliorkestrit ning 30 sümfooniaorkestrit.

XX tantsupeol tuleb staadionimurule üks täiesti uus rühmaliik ehk pererühmad, millest igaühes tantsivad koos kaheksa täiskasvanut ja 16 last. Kokku pürgib tantsupeole 132 sellist pererühma. Täiskasvanute segarühmad said valida nelja erineva kava vahel ning kokku on peoks valmistumas ligikaudu 312 täiskasvanute segarühma. Noorte segarühmi on peoks valmistumas 112.

Laulu- ja tantsupeo kõrval on oma koha leidnud ka rahvamuusikapidu, kuhu sel korral registreerus 112 kollektiivi.


Lääneranna vallast on tantsupeole registreerunud viis, laulupeole koos orkestriga neli ning rahvamuusikapeole üks kollektiiv.

XX Tantsupidu Pererühm 1
Segarühm S3 1
6.-8. klassi segarühmad 1
Naisrühm N2 2
Rahvamuuusikapidu Viiulid 1
Laulupidu Naiskoor 1
Valikmudilaskoor 1
Valiklastekoor 1
Puhkpilliorkester 1
10

Endise Lihula valla esindus mullu toimunud XII noorte laulu- ja tantsupeol. Foto: Olev Mihkelmaa


Esmaste andmete põhjal ei saa veel teha lõplikke järeldusi peol osalejate arvu kohta. Küll aga on registreerimisandmed oluline alus järgnevate otsuste ning õppeprotsessi sujuvaks ja targaks korraldamiseks. “Ees ootab poolteist aastat põnevat õppimist ja harjutamist, andmaks juhtmõttele “Minu arm” oma isiklik tähendus,” ütleb Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse juhataja Aet Maatee.

XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm“ toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019. aastal. Neljapäeval ja reedel annavad rahvatantsijad Kalevi staadionil kokku kolm etendust ning toimuvad rahvamuusikute kontserdid. Laupäev on rongkäigu päralt, millele järgneb laulupeo 1. kontsert “Õpetajale”. Pühapäeval toimub laulupeo 2. kontsert. Laulupeo peadirigent on Peeter Perens, tantsupeo pealavastaja on Vaike Rajaste ning rahvamuusikapeo loominguline juht on Juhan Uppin.

 

 

Foto: Olev Mihkelmaa

Admin - post author

No other information about this author.